walcz, nie poddawaj się!

Zaplanuj urlop na nowy rok już teraz – najciekawsze doświadczenia czekają na ciebie!

Kiedy nadchodzą wakacje, ludzie główkują, dokąd wyjechać i jak zorganizować sobie odpoczynek. W kraju czeka wiele cudownych zakątków, gdzie można kontemplować malownicze widoki, radować się ciszą i spokojem, jak również skorzystać z udostępnionych na miejscu atrakcji. Dla amatorów sportów wodnych albo wędkarstwa idealnym wyborem będą Mazury lub pozostałe polskie jeziora. To wspaniała kraina, która urzeka krajobrazem i jest doskonale przyszykowana na przyjęcie turystów. By jeszcze wspanialej poczuć magię tego rejonu, warto wynająć jacht albo inną łódź.

Jachty i łodzie motorowe w przystani
Autor: Andrew Callow
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli planujemy wybrać się nad Bałtyk, wskazane jest rozejrzeć się nie tylko za kwaterami, ale również za sposobami spędzenia wolnego czasu. Atrakcyjną alternatywę przedstawiają rejsy po Bałtyku (zobacz więcej na tej stronie). Trzeba je zamawiać dużo wcześniej, chyba że bawi nas tylko krótki wypad małym stateczkiem turystycznym. Na pożyczenie łodzi, a już zwłaszcza łodzi z kapitanem, trzeba zapolować i rzetelnie to rozplanować. Trud ten opłaci się na pewno, jako że Morze Bałtyckie jest wyrozumiałe nawet dla początkujących marynarzy.

Jeżeli chodzi o wynajem jachtów (całkiem pomocna strona) posiada parę większych i wiele małych firm, jakie proponują takie atrakcje. Najlepiej oczywiście w taki rejs wybrać się z grupą kolegów, z których co najmniej jeden posiada patent sternika i będzie potrafił przewodzić podczas rejsu. Od nas zależy, na ile czasu wypożyczymy jacht. Normalnie najmuje się taki sprzęt na tydzień lub czternaście dni, jakkolwiek zdarzają się wypożyczenia dziesięciodniowe bądź jeszcze inne. Opłaty są bardzo zróżnicowane, jednak trzeba mieć na uwadze, iż jest to kosztowny sport. Plusem jest tu niewątpliwie to, że podczas kilkudniowego rejsu na ogół śpimy na wodzie, więc nie musimy wówczas dzierżawić noclegu na lądzie.

Nie ma raczej milszego sposobu na przetrwanie dnia ze znajomymi, niż udanie się z nimi w rejs łodzią. Całe szczęście, aby wybrać się na tego rodzaju wycieczkę, nie musimy posiadać osobistej motorówki, bowiem możemy ją wypożyczyć w konkretnej firmie. Również kierowca będzie nam udostępniony, jeśli żaden z pasażerów nie posiada patentów do kontroli takich pojazdów.