walcz, nie poddawaj się!

Zaplanuj urlop na nadchodzący rok kalendarzowy już dziś – najciekawsze przeżycia czekają na ciebie!

Jedne wakacje już dobiegły końca, idzie pora mrozów i większość z nas zbiera obecnie zapasy, szykuje się do świąt ewentualnie właśnie wymienia opony letnie. Teraz jest niemniej najlepszy czas, żeby zainteresować się propozycjami na przyszłoroczny urlop. Właśnie w tej chwili właściciele hosteli i ośrodków wypoczynkowych upubliczniają najwięcej niezajętych terminów, a zarezerwowanie szczególnie wykupywanych uciech nie przyczyni nam trudności.

Rejsy jachtem po Bałtyku - wynajem jachtów w Gdański
Autor: Yacht Rent
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli zamierzamy wybrać się nad Bałtyk, warto zerknąć nie tylko za pokojami, ale też za pomysłami na znalezienie rozrywki. Atrakcyjną opcję przedstawiają rejsy po Bałtyku. Trzeba je zamawiać dużo wcześniej, chyba że bawi nas tylko krótki wypad małym stateczkiem wycieczkowym. Na pożyczenie łodzi, a już zwłaszcza łodzi z kapitanem, należy zapolować i umiejętnie to rozplanować. Wysiłek ten opłaci się bez wątpienia, gdyż polskie morze jest przychylne nawet dla niedoświadczonych żeglarzy. Jeżeli idzie o wynajem jachtów Gdańsk zapewnia parę większych i sporo niedużych przedsiębiorstw, które proponują takie usługi. Najlepiej oczywiście w taki rejs wybrać się z paczką przyjaciół, z których przynajmniej 1 ma kwalifikacje sternika i będzie w stanie zawiadywać podczas rejsu. Od nas jest zależne, na jak długo wypożyczymy jacht. Normalnie wypożycza się obiekt na siedem dni lub czternaście dni, jakkolwiek zdarzają się wynajmy 10-dniowe bądź jeszcze inne. Opłaty są bardzo zróżnicowane, jednak wypada mieć na uwadze, że nie jest to najtańszy sport. Plusem wydaje się tu na pewno to, że w trakcie kilkudniowego rejsu przeważnie nocujemy na wodzie, więc nie trzeba w tym czasie dzierżawić kwatery na lądzie.

Takowa wycieczka będzie dobrym programem nie tylko dla wilków morskich, ale i dla każdego, kto chciałby skosztować czegoś nieznanego i zaznać pamiętną historię. Rejs po morzu dostarcza mnóstwa emocji, nawet wtedy, gdy wiatr ucichnie i pozostaje czekać na zmianę pogody. A poznawanie nowych ludzi, których scala wspólna pasja, jest chyba najcenniejszym Adoznaniem, jakie możemy zyskać podczas takiego wypadu.