walcz, nie poddawaj się!

Zakopane jako stolica naszych Tatr – dlaczego cieszy się taką ogromną popularnością wśród turystów.

Zakopane nie bez powodu jest nazywane stolicą zimową Tatr. Po pierwsze ma do tego bardzo dobre położenie, tuż u stóp najwyższego pasma w naszym kraju czyli Tatr. Ale też od dawna rozwija się turystycznie, nie tylko ze względu na bazę noclegową, lecz również rozrywek i atrakcji.

wakacje - przekrój
Autor: Brandon Atkinson
Źródło: http://www.flickr.com

A tych na pewno w Zakopanem jest sporo, o czym mają się okazję przekonać wszyscy, którzy do tego miasta przyjeżdżają. A że ruch turystyczny w Zakopanem praktycznie przez cały rok się odbywa, to bez względu na to, czy jest to zima czy lato to będzie co robić. W lecie niezwykle popularne jest wędrowanie po górach, ilość tamtejszych szlaków powoduje, że coś dla siebie znajdą zarówno preferujący niedzielne spacery, jak i wytrawni, wprawieni piechurzy. Oczywiście pamiętać należy o jednej niezwykle istotne rzeczy, to znaczy odpowiednim przygotowaniu przed wyjściem na szlak. Nawet na krótkie wyprawy należy założyć porządne obuwie i mieć przy sobie niezbędne wyposażenie, bo aura w górach może być niekiedy bardzo nieprzewidywalna.

Jeżeli komuś się nie będzie się podobało chodzenie po górach, to wybrać się może na zwiedzanie zakopanego. Miejscowość ta oferuje bowiem wiele różnych atrakcji, a na oglądnięcie wszystkich interesujących miejsc trzeba by było zarezerwować przynajmniej parę dni. Sporo osób zwiedzanie będzie też kontynuować także porą wieczorową, tyle że rodzaj tego zwiedzania ma bardziej kulinarno-rozrywkowy charakter. A pod tym względem Zakopanemu także niczego nie brakuje, bo liczne knajpy i restauracje będą wszystkich zachęcać do odwiedzenia. W zimie na gości czeka kolejna atrakcja, to znaczy przepiękne, ośnieżone szczyty, a także liczne wyciągi narciarskie. W okolicy działają niezliczone wypożyczalnie nart i butów, a jeśli ktoś będzie dopiero zaczynał przygodę z tym sportem, to niejedna nauka jazdy na nartach na pewno mu w tym pomoże.

Udając się do Zakopanego trzeba jednak pamiętać o jednej niezwykle istotnej sprawie. Jak przystało na stolicę Tatr, cieszy się ona dużym powodzeniem, i w wielu okresach roku jest tam po prostu bardzo gwarno i tłoczno.