walcz, nie poddawaj się!

Zakopane jako stolica naszych Tatr – z jakiego powodu cieszy się taką ogromną popularnością wśród turystów.

Od wielu dziesięcioleci, a na mniejszą skalę chyba od zawsze, polskie góry cieszą się wielką popularnością. Tłumnie przyjeżdżamy tam, aby pochodzić po górskich szlakach, wspinać się na szczyty, posmakować góralskich potraw. Niewątpliwie najchętniej odwiedzanym przez nas miastem jest Zakopane.

Widok na zakopane i góry Tatry
Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com

Ale Zakopane popularne jest także z powodu wielu różnych turystycznych atrakcji. Można go zwiedzać albo samodzielnie, co obecnie nie jest żadnym problemem jak się ma internet, albo wynająć jakiegoś przewodnika. Zakopane z przewodnikiem (zobacz tutaj) to o tyle dobry pomysł, że miasto to ma wiele ciekawych i wartych oglądnięcia miejsc, do których samemu będzie ciężko trafić. Oprócz tego przewodnicy często znają historie, opowieści i legendy, jakich z pewnością nie znajdzie się na żadnej internetowej stronie.

Nauka jazdy na nartach (tutaj oferta na naukę) nie jest taka trudna jak może nam się zdawać. Na początku na pewno trzeba wiedzieć, jak ubrać się właściwie. Gdyż standardowy strój zimowy nie jest właściwy, musimy zakupić odzież wodoodporną. Jeśli chodzi o sam sprzęt – narty, buty czy kijki, nim nie zdobędziemy umiejętności jazdy, słuszniej się wstrzymać z zakupem. Kompletny asortyment możemy bowiem wypożyczyć za niewielką kwotę, w każdym ośrodku. Jeśli chcemy aby nasza nauka jazdy na nartach odbywała się prawidłowo, dobrze wynająć instruktora. Jest to jednostka która nie tylko opanowała w stu procentach ten sport, ale również ma zdolności pedagogiczne, dzięki którym umie swoją wiedzę nam przekazać.

Udając się do Zakopanego trzeba jednak pamiętać o jednej niezwykle istotnej rzeczy. Jak przystało na stolicę Tatr, cieszy się ona ogromnym powodzeniem, i w niejednym okresie roku będzie tam zwyczajnie bardzo gwarno i tłoczno.