walcz, nie poddawaj się!

Zajawki na oryginalne wycieczki rowerem po Polsce jak i Europie

Wycieczki rowerowe są w ostatnio niesłychanie popularne. Fani dwóch kółek każdego roku zapełniają plecaki i ruszają w podróż po Polsce albo po Europie. Jeżeli chcemy do nich dołączyć, to warto sprawdzić, gdzie znajdziemy dobre trasy i jak przygotować się do tej eskapady.

Pragnąc przeżyć ciekawie wakacje, trzeba się namyślić, czy w miejscu gdzie jedziemy, możemy wynająć rowery. Wtedy wystarczy, że sprawdzimy trasy rowerowe (sprawdź tę ofertę klikając w ten link) odchodzące od miejscowości, w której się zameldowaliśmy i już będziemy mieli szansę bez problemu oglądać pozostałe zakątki tych rejonów. Dzięki rowerowi zadbamy o kondycję oraz ciało, a podróżując bocznymi dróżkami, będziemy posiadali możliwość spotkać widoki, których nie widzielibyśmy jadąc autostradą. Należy wiedzieć, że takie trasy rowerowe zazwyczaj okazują się być właściwie zaznaczone oraz zachowane, zatem również kilkuletnie dzieci nie będą miały problemów, żeby się po nich poruszać. Powinniśmy je sprawdzić prędzej, gdyż wtenczas będziemy mieli ewentualność wszystko idealnie sobie wymyślić.

Wycieczki rowerowe po trasach Europy
Autor: Grao Castellon
Źródło: http://www.flickr.com

Ilość osób preferujących dwa kółka jako środek transportu jest spora, z tego powodu też zwiększa się także ilość szlaków rowerowych – w wielu państwach przygotowywane są profesjonalne trasy rowerowe przeznaczone dla turystów – w taki sposób coś takiego jak wycieczki rowerowe po europie (zobacz koniecznie tę ofertę) stają się pomysłem perfekcyjnym na przeżycie niezapomnianej przygody. Szczególnie, że niektóre z tych najlepszych tras biegną przez krajobrazy zapierające dech w piersiach. Trasy rowerowe można wyszukać w sieci – oczywiście stworzone są różne stopnie trudności, wyszukamy zarówno trasy relaksacyjne, jak i te wyczynowe, które wymagają dużo więcej wysiłku, ale przy tym dają również dużo więcej adrenaliny. Powstała również lista 10 top tras, które zostają najchętniej wybierane przez turystów – wśród takich tras zauważamy odcinek znanego Tour de France, położony naturalnie we Francji, dokładnie w Pirenejach, jest to wybór dla kolarzy o lepszej kondycji, ponieważ wymaga sporo wysiłku. Na samej górze listy także jest położona we Francji Prowansja – region znany ze swych cudownych krajobrazów pełnych kwiatów lawendy, jednak prawdziwym rajem dla podróżujących uwielbiających jazdę na rowerze jest brytyjska wyspa Isle of Wight, która charakteryzuje się urozmaiconą rzeźbą terenu, a sieć tras rowerowych mierzy aż 320 kilometrów – brzmi rewelacyjnie.

Następną ważną sprawą, jaka musi zostać ustalona przed podróżą jest spis wyposażenia obowiązkowego jakie winni posiadać uczestnicy. Pomoże to uniknąć sytuacji gdy na przykład w trakcie deszczu okazuje się iż ktoś nie posiada kurtki.