walcz, nie poddawaj się!

Pomysły na oryginalne podróże

Szukasz oryginalnego pomysłu na spędzenie wakacji bądź spędzenie w interesujący sposób czasu wolnego, a nic nie przychodzi Ci do głowy? Idealnie trafiłeś! Mamy dla Ciebie trochę ciekawych pomysłów, które z pewnością trafią w Twój gust.

Wycieczki rowerowe całą grupą
Autor: Gary J. Wood
Źródło: http://www.flickr.com

Biorąc pod uwagę to z jaką szybkością rozwija się branża turystyki, możemy się domyślić, iż zwiększa się również liczba podróżujących, którzy szukają mocnych wrażeń. Wycieczki All inclusive nie są już dla dużej ilości nas tak atrakcyjne jak niegdyś – obecnie preferujemy bardziej aktywny wypoczynek. Z uwagi na to wymyślane są coraz to nowsze metody spędzania czasu – zaczynając od rejsów dookoła świata kończąc na safari czy wolontariatach w Afryce – wybór jest naprawdę spory. Z pewnością każdy odnajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Ostatnio dostrzega się zwiększającą się ilość osób jeżdżących na rowerach – i nasz pomysł będzie dotyczyć właśnie tych osób, które uwielbiają rowery. Chodzi o wycieczki rowerowe po europie – ale nie panikujcie, nie są to zwyczajne wycieczki. Jest tu ktokolwiek kto próbował poznawać świat poruszając się na dwóch kółkach? Jest to niezwykle intrygujący sposób, który pozwala dostrzec o wiele więcej niż podczas zwykłej wycieczki samochodem.

Liczba osób uwielbiających dwa kółka jako środek transportu jest rośnie, z tego powodu też rośnie także liczba tras rowerowych – w wielu państawach przygotowywane są profesjonalne trasy rowerowe dedykowane turystom – w taki sposób coś takiego jak wycieczki rowerowe po europie stają się pomysłem idealnym na przeżycie wspaniałej przygody. Zwłaszcza, że niektóre z tych najlepszych tras biegną przez krajobrazy zapierające dech w piersiach. Trasy rowerowe można znaleźć w Internecie – naturalnie stworzone są rozmaite stopnie trudności, wyszukamy zarówno trasy relaksacyjne, jak i te wyczynowe, które wymagają dużo więcej wysiłku, ale przy tym dają również dużo więcej frajdy. Powstała także lista 10 top szlaków, które zostają najchętniej wybierane przez turystów – wśród takich tras znajduje się odcinek znanego Tour de France, zlokalizowany naturalnie we Francji, dokładnie w Pirenejach, jest to wybór dla osób o lepszej kondycji, ponieważ wymaga sporo wysiłku. Na samym szczycie listy również jest położona we Francji Prowansja – region znany ze swych cudownych krajobrazów pełnych kwiatów lawendy, jednakże prawdziwym rajem dla turystów kochających jazdę na rowerze jest brytyjska wyspa Isle of Wight, która wyróżnia się urozmaiconą rzeźbą terenu, a sieć szlaków rowerowych mierzy aż 320 kilometrów – brzmi fantastycznie.

Aktualnie sektor turystyczny udostępnia nam wiele ciekawych sposobów na spędzenie wakacji, jedyne co należy zrobić, to zdecydować się na ten, który sprawi nam największą dawkę przyjemności.