walcz, nie poddawaj się!

Z jakiego powodu każdy rowerzysta powinien posiadać jakąś pompkę, jakie są popularne rodzaje

Obecnie zdecydowana większość ludzi posiada auta osobowe. Wskutek tego liczba użytkowników zakładów samochodowych nie spada, lecz jest wprost przeciwnie. Auta wytwarzane są z użyciem coraz nowszych technik, skutkiem czego potrzebni są eksperci, którzy znają się na dzisiejszych podzespołach i pozostałych elementach wykorzystywanych obecnie. Naturalnie w przypadku pojazdów wygląd zewnętrzny ma jednakowo istotne znaczenie co napęd i z tego względu warto pamiętać o systematycznym polerowaniu indywidualnych części auta.

Pompki ręczne mają sporo zalet, jednak pompowanie nimi do najwygodniejszych nie należy, a dodatkowo za ich pomocą może być ciężko osiągnąć duże ciśnienia. Dlatego też wielu posiadaczy rowerów, zwłaszcza takich, którzy chętnie przy nich robią coś samemu, podejmuje decyzję o zakupie nieco większej pompki. Często wybierana jest pompka podłogowa, jest ona dużo większa niż ręczna i pompowanie przy jej pomocy jest znacznie wygodniejsze. Nie trzeba klękać czy się schylać, a po prostu montuje się końcówkę na wentyl i na stojąco sprawnie i szybko pompuje rowerowe koła. Duża część odmian takich pompek jest wyposażona również w manometr, bardzo się on przydaje, jeśli będzie się chciało wiedzieć dokładniej, jak dużo jest powietrza w kołach. Wielu posiadaczom rowerów w zupełności wystarczy do pompowania kół także typowa pompka samochodowa (odpowiednia strona).

pompka rowerowa
Autor: Gary J. Wood
Źródło: http://www.flickr.com

Jazda na rowerze to na pewno jedna z lepszych pasji, bo oprócz solidnej dawki ruchu mamy alternatywę pokonywania rozmaitych tras, za pomocą czego poznajemy nowe okolice i ciekawe miejsca. Nie można ukryć, że w tym przypadku bardzo duże znaczenie ma ekwipunek zarówno samego roweru, jak i akcesoryjne sprzęty. Należałoby o tym pamiętać, bo dzięki temu o wiele lepiej działamy. Urządzeniem, które jest nam potrzebne jest niezaprzeczalnie pompka rowerowa, dzięki której w każdym momencie jesteśmy w stanie uzupełnić niedobór powietrza w kołach. To natomiast jest najogromniejszą zmorą w trasie, w następstwie czego wersję obwoźną należy zawsze mieć przy sobie. Firmy, jakie fabrykują sprzęt rowerowy uwzględniają wymagania współczesnych ludzi, dzięki czemu coraz częściej potrafimy spotkać wersje automatyczne. Oprócz ruchowej wersji z pewnością przydatna będzie nam pompka stacjonarna, dzięki której przed wyjazdem zdołamy uzupełnić powietrze w kołach do konkretnego poziomu.

Przeciętna pompka ręczna nie poradzi sobie z tym na pewno, z tego też powodu w tego typu przypadkach dużo bardziej będzie się sprawdzać jakaś porządna pompka serwisowa, umożliwiająca pompowanie takich kół.

Wiele modeli ma także na swoim wyposażeniu nanometr, bardzo przydatny jeśli ktoś chciałby dokładnie wiedzieć, ile ma w kołach powietrza. W takim przypadku dobra pompka z manometrem sprawdza się idealnie, także wtedy, gdy byłaby konieczność sprawdzenia, czy nie trzeba coś dopompować. Przy pompkach ręcznych trzeba ciśnienie szacować trochę orientacyjnie, czasami będzie więc zbyt małe, a czasem postara się za bardzo i spowoduje to uszkodzenie dętki.