walcz, nie poddawaj się!

Z jakiego powodu kajakarstwo jest obecnie tak bardzo popularną formą sportowej aktywności, dostępną praktycznie dla każdego.

Niejednej osobie lato będzie się przede wszystkim kojarzyć z wylegiwaniem się plackiem na plaży i co najwyżej raz na jakiś czas zamoczeniem się w wodzie. Oczywiście jeśli ktoś lubi taki sposób wypoczywania to jego decyzja, lecz można swój urlop spędzić dużo przyjemniej i ciekawiej. Jedną z bardzo popularnych w ostatnim czasie form aktywnego wypoczywania, także związanego z wodą, jest kajakarstwo. Na terenie Polski jest wiele jezior i rzek, na jakich można się to bawić.

Spływa kajakiem
Autor: Joshua Mayer
Źródło: http://www.flickr.com

Źródła rzeki Pilicy znajdują się w okolicach położonego na terenie województwa śląskiego miasta o tej samej nazwie. W okolicach Sulejowa już w latach siedemdziesiątych zbudowano tamę, jaka utworzyła Zalew Sulejowski. Bardzo dużo osób zamieszkujących miejscowości położonych nad Pilicą założyło gospodarstwa agroturystyczne. Główną atrakcją spośród wielu oferowanych przez założycieli takich gospodarstw będą spływy kajakowe (zobacz przykłady) pilicą. Popularne spływy kajakowe Pilicą to urozmaicenie, z którego skorzystać mogą nie jedynie goście gospodarstw agroturystycznych. Wielu amatorów kajakarzy nim wybierze się na spływy kajakowe na innych rzekach uwzględnia to, aby na początku popłynąć właśnie Pilicą. Spływy kajakowe Pilicą umożliwione są już od miejscowości o nazwie Szczekocin.

To ciekawa metoda spędzania czasu
W sytuacji, jeśli poszukuje się możliwości odpoczynku, która połączy w sobie zajmujące zajęcia, aktywność fizyczną i szansę spędzania czasu na świeżym powietrzu, potrzeba wziąć pod uwagę spływy kajakowe. Dyscyplina ta szczyci się pośród naszych rodaków znacznym zainteresowaniem. Okazuje się niesamowicie zajmująca. Stwarza sposobność, aby zażyć ruchu oraz radować się urodą przyrody. To idealna opcja dla osób, które interesują się fauną oraz florą, jak także lubią sporty wodne.

Niewątpliwie najprościej będzie wykorzystać do tego zadania komputer posiadający dostęp do sieci. Funkcjonuje wiele portali turystycznych, które przedstawiają najciekawsze atrakcje w poszczególnych częściach naszego kraju. Możemy także zweryfikować lokalne serwisy, które nierzadko publikują interesujące pomysły na spędzenie weekendu. Niezwykle możliwe jest zatem to, iż właśnie na takich witrynach trafimy na anonsy o treści: spływy kajakowe kajaki Przedbórz (zobacz fakty) bądź inne zbliżone.

Na wielu rzekach w przypadku takich krótkich spływów nie trzeba wręcz robić żadnych rezerwacji, a zwyczajnie podjechać na miejsce, wynająć kajak i ruszyć w dół rzeki. Przy nieco dłuższych spływach pomyśleć już należy o wcześniejszej rezerwacji. Jest to o tyle istotne, że organizatorzy dysponują należytą liczbą miejsc, ze względu na konieczność organizacji wszystkiego.

Archiwalne