walcz, nie poddawaj się!

Z jakich powodów Zakopane jest tak chętnie odwiedzanym przez turystów miejscem, jakie atrakcje może ono zaoferować.

Zakopane nazywane jest również zimową stolicą naszego kraju, co rok przyjmuje ono prawie trzy miliony turystów spragnionych wypoczynku i relaksu. W praktyce miasto to popularne jest przez cały rok, ponieważ przez okrągły rok będzie tam czekać faktycznie duża ilość atrakcji sportowych, turystycznych i kulturalnych.

Zakopane - Kasprowy Wierch
Autor: Oliver
Źródło: http://www.flickr.com

Zresztą o bardzo dużej popularności tego miejsca będzie chociażby świadczył fakt, że w niektórych okresach na wjechanie do centrum trzeba czekać niekiedy i parę godzin, a o wolnym pokoju nie ma co marzyć. W lecie ogromnym zainteresowaniem będą się cieszyć piesze wędrówki po pobliskich górach. Dookoła Zakopanego wytyczone są szlaki zarówno dla niedzielnych turystów, jacy udają się na wycieczki kilka razy w roku, jak też doświadczonych, wprawionych wędrowców. Sporo z takich szlaków w niedzielne popołudnia jest tak pełna, że trudno się nimi chodzi, szczególnie jak ktoś idzie w góry w klapkach lub sandałach. Z kolei zimą w Zakopanem jest pełno miłośników szaleństwa na śniegu, liczne wyciągi w mieście i pobliżu zachęcają do takiej formy wykorzystania wolnego czasu.

Konie w Zakopanem
Autor: tomasz przechlewski
Źródło: http://www.flickr.com

Lecz Zakopane będzie popularne również z powodu swoich licznych turystycznych atrakcji. Zwiedzać go można albo samemu, co obecnie nie będzie żadnym problemem jak się ma internet, albo zamówić jednego z przewodników. Zakopane z przewodnikiem jest o tyle dobrym pomysłem, że miasto to ma wiele ciekawych i wartych oglądnięcia miejsc, do jakich samemu będzie trudno trafić. Oprócz tego przewodnicy przeważnie znają historie, opowieści i legendy, jakich z pewnością nie znajdzie się na żadnej internetowej stronie.

Jeśli ktoś będzie miał chęci na obejrzenie pobliskich gór, to także zrobić to może z kimś doświadczonym. Odpowiedzialny przewodnik po Tatrach powinien doradzić w tym, jak ubrać się na taką wycieczkę i co wziąć ze sobą, a pod jego opieką liczyć będzie można na całkowite bezpieczeństwo.

Góry są faktycznie bardzo piękne lecz równocześnie dość niebezpieczne dla nieostrożnych osób, dlatego też trzeba mieć przed nimi pewien respekt i przygotować się w odpowiedni sposób.