walcz, nie poddawaj się!

Wynajem jachtów – z patentem czy bez?

Czarter jachtu podczas urlopu to niesamowite wyjście na spędzenie czasu wolnego, lecz nie wszyscy mają świadomość, iż jest to też możliwe bez patentów. W rzeczywistości wynajem jachtu podzielić można na pewnego rodzaju kategorie, pierwsza z nich oferuje jachty, przy których wynajmie są wymagane właściwe zaświadczenia, natomiast druga – zawiera łodzie motorowe, tak zwane „houseboat’y”, które zapewniają przyjemność czarterowania. Warto zaplanować urlop dużo wcześniej, gdyż wynajem cieszy się ogromną popularnością, natomiast łodzie rezerwowane są na kilka miesięcy naprzód.

Czarter jachtów na Mazurach
Źródło: pixabay.com

Szczególnie popularnością cieszy się czytaj więcej, gdzie wszyscy wynajmujący jachty mają możliwość odwiedzenia najbardziej pięknych terenów Mazowsza i doświadczyć niewiarygodnych chwil na najwspanialszych polskich jeziorach. Czarter oferuje wiele spółek. Przy ich pomocy, istnieje możliwość rezerwacji różnego rodzaju jachtów, których cena uzależniony jest właśnie od jakości i atrakcji, jakie oferują. Niektóre z nich posiadają w wyposażeniu nawet proste przyrządy kuchenne, takie jak garnki, czajnik albo noże. Zazwyczaj łodzie kryją w sobie również koje, toalety oraz małe kuchenki, a inne – także i swoisty salon. Zazwyczaj standardowo jachty potrafią pomieścić około ośmiu osób, lecz zaleca się, aby na większości z nich było maksymalnie sześć. Łodzie jednak posiadają różne cechy, według których z reguły się je wynajmuje. Czarter umożliwia przede wszystkim poznanie nowych miejsc oraz oznacza wspaniałą przygodę. Koszty czarteru mazurskiego są stosunkowo tanie, ponieważ wynoszą od stu złotych do góry. Finalny koszt jest jednak zależny od wspomnianych już wygód. Jeśli jednak ktoś nie posiada odpowiednich uprawnień, a chce wybrać się w rejs – istnieje więcej na tej stronie, który oferuje jachty umożliwiające żeglugę osobom bez kursów oraz zaświadczeń. Mało kto bowiem wie, że to możliwe.

Jacht motorowy jest jedną z najbardziej bezpiecznych łodzi, toteż ich prędkość i wymiary nie wymagają od pożyczających patentu, ani zaawansowanej wiedzy. Warto także pomyśleć nad czarterem, umożliwiającym wynajem łodzi wraz z wykwalifikowaną załogą. Mazury są miejscem magicznym, dlatego czarter to perfekcyjna metoda na zwiedzanie wielu miejsc.