walcz, nie poddawaj się!

Wykaz najważniejszych zasad dotyczących użytkowania pływającego sprzętu z silnikami na morzu.

Wiele osób marzy o tym, aby sterować łodzią albo jachtem. Dzięki temu można planować niezwykle ciekawe wakacje nad morzem lub przy innych akwenach wodnych. Polskie prawo ściśle wykazuje, kto może prowadzić podobne łodzie. W przypadku, jeżeli pragnie się zdobyć takie upoważnienia, potrzeba zgłosić się na szkolenie, a następnie pomyślnie zaliczyć egzamin. Po egzaminie otrzymuje się patent sternika i można kierować jednostkami pływającymi.

przekrój - ćwiczenia
Autor: LUDWIK BOEHM
Źródło: http://www.flickr.com

Lecz jeżeli jednak ktoś chciałby pływać z większymi silnikami, to konieczne będzie zrobienie w jego przypadku wymaganych uprawnień, to znaczy sternika motorowodnego. sternik motorowodny może pływać jednostkami o dowolnej mocy na rzekach i jeziorach, ale też w pewnych sytuacjach na wodach morskich. W związku z tym że służby wodne zwracają coraz więcej uwagi na posiadanie patentów, to przez zakupem szybkiej łodzi czy skutera wodnego należy tego typu patent jednak zrobić. szkolenia motorowodne (przejdź na tę stronę) można zrobić w praktycznie każdym większym mieście, sporo ich jest także organizowanych w letnim okresie, podczas obozów trwających kilkanaście dni.

W dalszym etapie, posiadając już patent sternik motorowodny możemy wyrabiać kolejne typy uprawnień: motorowodny sternik morski, kapitan motorowodny oraz mechanik motorowodny. Ponadto można uzyskać licencję na holowanie narciarza lub innych obiektów pływających. Kursy motorowodne to wyśmienita okazja dla osób kochających wodne przygody i wyzwania. To doskonałe rozwiązanie także dla tych, którzy mają już uprawnienia w zakresie ratownictwa, a chcieliby powiększyć swoje umiejętności. W przypadku sterownika motorowodnego pasje nie trudno zamienić na pieniądze, tym bardziej, że koszt samego kursu wynosi poniżej 1000zł. Reszta to już kwestia prawdziwego zainteresowania, a pieniądze same przyjdą.

Sprawdź opłacalną ofertę – www.akademiamarina.pl.

zakres każdego kursu wchodzi przede wszystkim spora ilość teorii, począwszy od budowy łodzi i silników, a kończąc na znakach które obowiązują na szlakach wodnych. Drugą część tego typu kursów będzie stanowić manewrowanie łodzią. Przeciętnie one trwają dwie lub trzy godziny i w czasie nich ćwiczy się wszystko, co niezbędne będzie przyszłemu kapitanowi łodzi.