walcz, nie poddawaj się!

Wycieczki to nie tylko samochody, autobusy oraz samoloty. Wypróbuj na rejs morski albo czarter jachtu!

Wakacje to idealny czas na urlop nad wodą, niezależnie czy to nad oceanem albo dużym zbiornikiem wodnym. Szczególnie, jeśli jesteśmy zagorzałymi żeglarzami oraz chcielibyśmy przeżyć samotnie lub z rodziną nietypową, wodną podróż.

wczasy - malunek
Autor: Yacht Rent
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli jesteś właścicielem patentu żeglarskiego, lub posiadasz wymagane umiejętności w żeglarstwie, uda ci się wynająć łódź albo jacht. Nie musimy mieć specjalnych dokumentów, żeby w naszym kraju prowadzić jacht o mocy do 10 kW. Oczywiście, wynajmujący ma podstawę poprosić o udowodnienie umiejętności albo ich prezentację, by zdobyć pewność, że nie oddaje łodzi osobie bez doświadczenia.
czarter jachtów staje się coraz bardziej popularny. Co najlepsze, żeby wynająć jacht nie trzeba być w Polsce. Jest to również możliwe w zagranicznych krajach, które mają dostęp do oceanu lub dużych zbiorników wodnych. Jeśli nie chcesz stwarzać sobie problemu z wynajmem łodzi, gdy przebywasz już poza granicami kraju, warto jeszcze w kraju udać się do właściwej placówki, w której ktoś uszykuje za Ciebie wszystkie formalności. To rozwiązanie na czarter jachtów jest niezwykle wygodne. Nie trzeba już się niczym martwić. Przylatując do wybranej destynacji, po prostu wchodzisz na jacht i zaczynasz żeglugę.
Nie każdy mimo wszystko ma wymagane kwalifikacje albo dokumenty uprawniające do żeglugi, a i tak chce wziąć udział w morskiej przygodzie. Nic prostszego! Nie jest trudno znaleźć różnego rodzaju podróży morskich. rejsy morskie mogą zapewnić taką samą ilość wrażeń, jak samotne żeglowanie. Niekoniecznie musi być to rejs na wielkim wycieczkowcu. W ofertach można wynaleźć nawet rejs kutrem rybackim, jeżeli jest to coś, czego potrzebujesz. Rejsy morskie, podobnie jak czarter, możemy zarezerwować w odpowiedniej firmie albo u operatora turystycznego. Również wyprawy zagraniczne możemy zarezerwować bez kłopotu.
Rejsy morskie to jednak nie tylko małe wypady. To również trwające więcej niż miesiąc wyprawy objazdowe, gdzie statek zatrzymuje się w popularnych miejscach oraz miastach portowych. Jeśli natomiast mamy dużo funduszy i czasu, możemy zapewnić sobie trwający cały rok rejs wokół świata. W przypadku tego typu wyprawy, przerwy bywają dłuższe w niektórych portach. Wtedy, także czarter jachtów jest opcją. Można wypłynąć na krótki samodzielny rejs w trakcie rejsu!

Opcje są zróżnicowane i każdy wyszuka coś idealnego dla siebie. Zawsze warto rozważyć morskie wyprawy, ponieważ często są one niezwykłym oraz odmiennym od pozostałych możliwości przeżyciem.