walcz, nie poddawaj się!

Właściwie zorganizowany motywacyjny wyjazd – a więc jaki?

Motywacyjny wyjazd to bardzo dobre rozwiązanie nie tylko na zespolenie zespołu, ale również przyjemne i pożyteczne spędzenie czasu.

Wymienione powody wskazują bezsprzecznie, iż organizacja imprezy firmowej to wydatek, który w przyszłości procentuje. Są to sprawdzone, zachodnie standardy dotyczące właściwego budowania komunikacji firmy. Coraz częściej praktykowane są również w Polsce, zarówno w małych firmach, jak i średnich firmach, ale także oddziałach będących częścią ogromnych korporacji. W każdym przypadku integracja pracowników do znakomity pomysł. Jednakże, by wszystko przebiegło zgodnie z planem warto skorzystać z usług specjalistów zajmujących się organizacją tego typu wydarzeń.

akt - wczasy
Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy już jesteśmy zadowoleni, że rozpoczynamy nową pracę i stoją przed nami nowe zadania, warto zadać sobie również pytanie jak zintegrować się ze współpracownikami, aby sprawić, by praca była przyjemniejsza. Wchodzimy do nowej grupy – musimy zatem być ostrożni i po cichu wybadać z kim mamy do czynienia. Jeśli nie zaliczamy się do osób towarzyskich, którzy już od pierwszych chwil znają się z każdym, możemy czuć strach i z pewnością nasze ciało zostanie zdrętwiałe, ale nie ma się co poddawać, zaczerpnijmy kilka oddechów i do roboty. Najważniejszą zasadą, która przybliży nas do współpracowników jest pewność siebie – musimy zwyczajnie wiedzieć czym się zajmujemy. Unikanie błędów nowicjuszy stanie się naszym plusem, jednakże nie denerwujmy się jeżeli przytrafi nam się popełnić jakiś błąd – jesteśmy przecież ludźmi i nie będziemy cały czas nieomylni. Potem możemy przejść do następnego kroku, czyli konwersacji z współpracownikami – poznanie hierarchii w pracy bardzo nam pomoże. Nasz obecny pracodawca również winien zadbać o to, byśmy mieli szansę jak najlepiej poznać naszych współpracowników – do tego służą tak zwane wyjazdy integracyjne – z pewnością każdy z nas choćby raz na takim wyjeździe był i zdaje sobie sprawę z tego na czym to polega. Kolejną rzeczą, która jest pomocna przy integracji to imprezy firmowe – organizacja imprez dla firm (http://www.sportsevents.pl) nie zalicza się do najprostszych zadań, trzeba bowiem zadbać o wiele detali, jednak na rynku istnieją firmy, które się tym zajmują i z chęcią nam pomogą.
Kiedy już zintegrowaliśmy się i stajemy się coraz bardziej efektywni, nasza praca przynosi dużo benefitów dla firmy, pracodawca winien zadbać o to, abyśmy cały czas byli motywowani – jak może to zrobić? Do tego celu zostały stworzone wyjazdy incentive (dowiedz się) – czyli wyjazdy motywacyjne. Organizowane są przez przedsiębiorstwa i wysyłani są na nie pracownicy, których praca była najbardziej skuteczna, czyli po prostu takie wyjazdy incentive są nagrodą dla najlepszych pracowników – zwiększa to ich motywację do pracy oraz lojalność wobec przedsiębiorstwa. Co więcej pracownicy po tego typu wyjeździe są bardziej wypoczęci co powoduje, iż popełniają mniej błędów – jak widzimy same plusy!

To wszystko jest bardzo ważne, bo właściwie zaplanowany wyjazd to gwarancja nie tylko miłych wspomnień, ale i dużo większej energii do dalszej wydajnej pracy.

Motywacyjny wyjazd powinien być starannie zaplanowany, zorganizowany i zrealizowany,ponieważ jest to duża korzyść dla spółki, której zależy na pomysłowej i podchodzącej do pracy z zapałem kadrze pracowniczej.