walcz, nie poddawaj się!

Dlaczego warto odwiedzić Zakopane?

Od kilku dziesięcioleci, a na mniejszą skalę praktycznie od zawsze, nasze góry cieszą się ogromną popularnością. Tłumnie przyjeżdżamy tam, aby pochodzić po górzystych szlakach, wspiąć się na szczyty, zasmakować góralskich dań. Bez wątpliwości najczęściej odwiedzanym przez turystów miastem jest Zakopane.

Zwiedzanie Zakopanego
Autor: Oliver
Źródło: http://www.flickr.com

Zakopane to da się powiedzieć polska stolica gór. Przepięknie usytuowane idealnie sprawdzi się jako baza wypadowa górskich wycieczek. Stąd jest niemalże wszędzie niedaleko – docenią to wielbiciele górskich wycieczek. Mnóstwo tu atrakcji, jakie z pewnością zachwycą każdego, bez względu na wiek. Zwiedzanie Zakopanego dostarczy wielu przepięknych wrażeń oraz rozlicznych zachwytów natury estetycznej. Przepiękna, niespotykana nigdzie indziej architektura, niewielkie drewniane domy, zabytkowe cmentarze, góralska ornamentyka – to wszystko sprawia, że uwielbiamy odwiedzać to miasto nawet co roku. Oprócz tego Zakopane proponuje istny raj dla wielbicieli zakupowego szaleństwa: Krupówki, bodaj najsłynniejsza uliczna w tym mieście, pełne są punktów handlowych.

Da się zakupić towary typowe (ubrania, kosmetyki, biżuterię i tym podobne) i mnóstwo pamiątek ściśle wiążących się z tym rejonem. Co kilka kroków zlokalizowane są stoiska, gdzie można zakupić pamiątki z gór (http://mariuszprzewodnik.pl/o_mnie.html), kartki pocztowe, wykonywaną przez górali odzież, także czapki oraz mnóstwo innych przedmiotów. Ponad to wielką popularnością cieszą się wszelakie budki, jakie oferują regionalne produkty spożywcze, jak na przykład serki – oscypki. Niemalże każdy turysta podczas pobytu w tym mieście musi je minimum raz spróbować.

Zwiedzanie Zakopanego da się zgrubnie podzielić na kilka tras. Po pierwsze – góry, które są niezwykle często przemierzane przez amatorów górskich wędrówek. Po drugie – zabudowa Zakopanego: jego architektura, zabytki, kościoły oraz o wiele więcej. Po trzecie – zwiedzanie Zakopanego śladem kulinariów – w tym mieście funkcjonuje wiele rewelacyjnych knajp, które oferują specjały zakopiańskiej kuchni. Wśród tych potraw na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. I po czwarte – trasa zwiedzania prowadząca przez liczne sklepy, świadczące towary niemalże z każdej branży. Tak bogata propozycja, jaką dysponuje Zakopane sprawia, że to miasto rok w rok odwiedzają tysiące turystów, którzy pragną rozrywki na wysokim poziomie i którzy mają pewność, że znajdą coś odpowiedniego dla siebie.