walcz, nie poddawaj się!

wakacje jako wspaniały czas spędzania czasu na poznawaniu zakamarków swojego kraju

Polska może poszczycić się posiadaniem bardzo wielu wyjątkowo interesujących zamków. Przyjezdni chętnie je zwiedzają, głównie w miesiącach letnich. Jeżeli wybieramy się w trasę oraz planujemy zwiedzić piękne zamki, to z pewnością nie zawiedziemy się.

Mamy wielką nadzieję, że udało nam się chociaż odrobinę zaciekawić Cię opisem naszych pięknych polskich zamków. Jeżeli szukasz innych inspiracji na weekendowe wypady, możesz spodziewać się, że nasz cykl artykułów na ten temat bez wątpliwości będzie kontynuowany. Zwiedzanie Polski również może być fascynującą przygodą, dlatego już teraz powinieneś ją zacząć – przed Tobą jeszcze mnóstwo cudownych miejsc do odkrycia!

Zamek Wawel
Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com

Co dzisiaj możemy Ci zarekomendować? Jedną z atrakcji, które niewątpliwie musisz obejrzeć, jest zamek Książ. To teraz trzeci pod względem powierzchni zamek w Polsce – zaraz za królewskim zamkiem na Wawelu oraz zamkiem w Malborku, które zna praktycznie każdy. Książ jest trochę mniej popularny, jednak bez wątpliwości równie wart obejrzenia. Niestety dla turystów udostępniona jest aktualnie tylko niewielka jego część, jednakże już nawet ona robi niesamowite wrażenie. Zamek Książ jest również jednym z najstarszych zamków w Polsce – pochodzi z XIII wieku, dlatego też niesamowite wrażenie robi to, w jak dobrym stanie się zachował – www.

W czasie wędrówki warto zwiedzić Zamek Czocha (pełen artykuł). Zamek ten znajduje się w miejscowości Sucha nad jeziorem Leśniańskim. To jedno z niewielu lokalizacji w Polsce, gdzie przeszłość łączy się z przyszłością. Jest to lokalizacja na doskonałe spędzenie czasu z rodziną, lub wyłącznie z ukochaną osobą.
Bytność w tym miejscu można wzbogacić nocnym zwiedzaniem zamku. Będą to niezwykłe momenty wiodące do najbardziej ukrytych i interesujących zakamarków, skrywające tajemnice starego Zamczyska w Suchej.

W czasie włóczęgi warto zwiedzić Zamek Czocha. Zamek ten znajduje się w miejscowości Sucha nad jeziorem Leśniańskim. To jedno z niewielu miejsc w Polsce, gdzie przeszłość łączy się z przyszłością. Jest to lokalizacja na cudowne spędzenie czasu z rodziną, bądź tylko z ukochaną osobą.
Pobyt w tym miejscu jest możliwość wzbogacić nocnym zwiedzaniem zamku. Będą to niezwykłe chwile prowadzące do nadzwyczaj zamaskowanych i interesujących zakamarków, kryjące tajemnice starego Zamczyska w Suchej.