walcz, nie poddawaj się!

W ostatnich latach rowery coraz częściej powracają do łask

Samochody owszem, cieszą się ciągle bardzo dużym zainteresowaniem i zdecydowana większość nie wyobraża sobie bez nich zwykłego funkcjonowania, ale też obok nich istnieje bardzo duża grupa ludzi, którzy z ochotą zrezygnowali z nich i przesiedli się dokładnie na rowery. Dla sporej grupy okazuje się to środek transportu do pracy, dla jeszcze innej sposób na aktywność fizyczną.

Naturalnie, rower rowerowi także nie jest równy i wybór modelu jest uwarunkowany od tego, dokąd planujemy nim jeździć. W sytuacji , gdy potrzebujemy go do jazdy tylko po mieście, na pewno najwłaściwszym rozwiązaniem pozostaną rowery trekkingowe. Są tak zbudowane, by sprawdzały się w zróżnicowanym terenie i jeżeli konieczny jest nam rower chociażby do jazdy do pracy niewątpliwie okaże się to najodpowiedniejszy wybór. Bardzo dobrze sprawdzają się nie jedynie podczas przemieszczania się po mieście, ale też można przemierzać nimi bardzo długie trasy na bardzo różnym terenie . Takie rowery trekkingowe cieszą się ostatnio niezwykle dużym powodzeniem i z każdym rokiem coraz liczniejsza grupa osób decyduje się na ich zakup.

rower turystyczny w parku
Autor: Mareike Liese
Źródło: http://www.flickr.com

Całkowicie innego modelu potrzebują te osoby, które mają w planach jeździć rowerem wyczynowo. W tym wypadku pospolity niewątpliwie się nie sprawdzi. Należałoby w tym miejscu polecić rowery mtb, przystosowane do jazdy w górskim terenie. Czym różnią się od normalnych? Głównie okazują się one dużo cięższe aniżeli inne modele, gdyż powinny one zapewniać dużo większą wytrzymałość. Akurat rowery mtb świetnie nadają się do jazdy po leśnych ścieżkach lub ciężkich terenach górzystych. To najbardziej dobry sprzęt dla tych, którzy nie boją się stromych terenów. To jasne rowery mtb okazują się odpowiednio droższe, lecz również należałoby ująć, że okazują się one rzeczywiście niezwykle bardzo wytrzymałe.

Jazda rowerem wciąga. Ci, którzy pokochali rowery zdają sobie z tego sprawę wspaniale. To pasja, której jest możliwe oddać się kompletnie. Później już bez roweru nie wyobrażają sobie życia. To hobby, z którym zostaje się do końca.