walcz, nie poddawaj się!

W jakim miejscu wypoczywać na wyspach kanaryjskich?

Fuerteventura to najstarsza i druga co do wielkości wyspa archipelagu. Cechuje się pustynnym krajobrazem, rdzawoczerwonymi rozgrzanymi pagórkami i bezkresnymi, kamienistymi równinami. Wyspa zdaje się opustoszała i dzika, jednak kryje najpiękniejsze plaże na Wyspach Kanaryjskich. Ma długą linię brzegową, tj. ok 340 km piaszczystego wybrzeża, oblewanego poprzez turkusowe wody oceanu. Słoneczna pogoda sprzyja całorocznym warunkom do plażowania, kąpieli, relaksu czy uprawiania sportów wodnych. Plaż jest tu tyle, że Fuerteventura bywa nazywana „plażą Wysp Kanaryjskich” i to właśnie dzięki takim rajskim plażom, Fuerteventura jest poważną konkurencją dla pozostałych wysp archipelagu.

Wyspy Kanaryjskie to idealny wybór na jesienne oraz zimowe podróżowanie. Wolno się tu ukryć przed zimą, odpocząć na plaży i naładować się słonecznymi promieniami. Wyspy oferują ciepło poprzez cały rok, kuszą turystów nie tylko wspaniałą pogodą, ale także różnorodnością i pięknymi plażami.

tableau - morze
Autor: Maciej Kraus
Źródło: http://www.flickr.com

W skład wysp wchodzi 7 wysp podstawowych, i sześciu małych wysp. Podzielone bywają na dwie prowincje: zachodnią ze stolicą na Teneryfie, oraz wschodnią ze stolicą na Gran Canarii. Sporo mniejszych wysp jest niezamieszkana, bądź zamieszkana jedynie w okresie letnim. Każda z wysp jest odmienną i niepowtarzalna pod względem krajobrazowym, roślinności oraz ukształtowania wybrzeżach stwarza idealne i niepowtarzalne sposobności do spędzenia wymarzonego wakacji.

Krajobraz tej niezwykłej wyspy, jaką zwraca wielu podróżników na wakacje również latem, niczym i zimą, został ukształtowany poprzez aktywność wulkanu. biuro podróży Fuerteventura gwarantuje przede wszystkim wspaniałe, piaszczyste plaże i całkowite atrakcji kurorty wypoczynkowe. Zazwyczaj bywa nazywana „plażą Wysp Kanaryjskich”. Podczas urlopu na Fuerteventurze zachęcamy do próbowania lokalnych dań, gdyż na kuchnię Wysp Kanaryjskich wpłynęły inne tradycje niż te, które utworzyły kuchnię hiszpańską.

Apartamenty Fuerteventura polecamy nie wyłącznie tym, jacy chcą się rozkoszować znakomitą kuchnią bądź wypoczywać na plaży. Wyspa przyciąga nurków oraz windsurferów. Najbardziej malownicze punktu na wyspie warto podziwiać podczas wycieczek fakultatywnych.

Rodziny z dziećmi zachwycone zostaną wizytą w Oasis Park, sporym zainteresowaniem odznacza się również rejs na sąsiednią wyspę Lanzarote. Dzięki łagodnemu klimatowi wczasy na Fuerteventurze wolno spędzać poprzez cały rok, to atrakcyjna propozycja na wyjazd na ferie.