walcz, nie poddawaj się!

Udaj się w rejs jachtem po jeziorze. Zobacz ciekawe czartery.

W sezonie urlopowym mamy nieskończenie więcej metod spędzania dodatkowego czasu niż w momencie zimniejszych miesięcy w roku. Bowiem pogoda sprzyja pozostawaniu na dworze i zwiększonej aktywności fizycznej. Dlatego też sporo ludzi właśnie w czasie lata najbardziej oddaje się wszelkiego rodzaju sportom, które nie tylko polepszają ich figurę, ale przede wszystkim gwarantują mnóstwo rozrywki. Największą popularnością szczycą się aktywności wodne, gdyż oferują nam one okazję do schłodzenia się w jeziorze w upalny dzień.

Jachty i łodzie motorowe w przystani gotowe do czartery
Autor: Andrew Callow
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli uwielbiasz podróżować wodą, z pewnością zainteresuje cię wynajem łodzi i jachtów motorowych. Opcja tego typu jest możliwa w praktycznie każdej, położonej przy wodzie miejscowości. Bowiem rejsy jachtem możemy uskuteczniać tak samo na morzu oraz na jeziorze. Będzie to ciekawa alternatywa, jeśli spędzamy wakacje w większym gronie przyjaciół i pragniemy sobie trochę urozmaicić turnus. Mamy tutaj dwie alternatywy do wyboru – można wynająć jedynie maszynę, lub dodatkowo do niej kapitana. Ostatnia opcja jest bardziej kosztowna, lecz jeżeli żaden z uczestników wycieczki, nie ma konkretnych patentów, jest to wymagane. Bowiem maszyna o konkretnej pojemności silnika, będzie potrzebowała innego typu uprawnień – im większa pojemność, tym lepszy stopień. Persona, która nie posiada wymaganych papierów, nie może prowadzić tego rodzaju maszyny, jest to bezprawie. wynajem łodzi i jachtów motorowych, w zależności od jakości sprzętu oraz miejscowości, w której przebywamy, będzie w odmiennej cenie. Jednak rejsy jachtem najprzyjemniejsze są w dużym gronie, dlatego cena rozłożona na dużo osób nie będzie za bardzo przytłaczała. Wybierając się w rejs musimy dodatkowo pamiętać o zachowaniu środków ostrożności i o przyodzianiu kapoków ratunkowych. Sporo wypadków w momencie takich przepraw wynikało z za dużego spożycia napoi alkoholowych oraz z nie poszanowaniu wymaganych środków ostrożności. Należy także przestrzegać ograniczeń dostępnych na danej motorówce – nie może na niej przebywać więcej osób, niż jest to dopuszczalne przez producenta.

Nie ma chyba przyjemniejszego sposobu na spędzenie dobry ze znajomymi, niż wybranie się wspólnie w rejs jachtem. Całe szczęście, żeby udać się na tego rodzaju wycieczkę, nie potrzebujemy mieć własnej motorówki, gdyż można ją wypożyczyć w specjalnej firmie. Również kierowca będzie nam zaproponowany, jeżeli ani jeden z pasażerów nie ma patentów do obsługi takich pojazdów.