walcz, nie poddawaj się!

Sternik motorowodny, czyli jak zainteresowania przekłuć na pieniądze. Kursy motorowodne doskonałą formą na wakacyjny urlop

Lato to czas relaksu. Większość osób bierze w lecie urlopy i jedzie na upragnione wakacje. Niektórzy łączą przyjemne z pożytecznym i zdobywają nowe umiejętności, których mogą wykorzystać podczas wypoczynku. Jedni wyjeżdżają z rodzinami nad morze, szczególnie ze względu na dzieci. Nie od dzisiaj bowiem wiadome, że jod doskonale działa na odporność. Ci, którzy za morzem nie przepadają, stawiają na Mazury lub inne, polskie jeziora – większy spokój, niż w obleganych ośrodkach morskich.

Motorówka
Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

Nie wszyscy natomiast lubią odpoczywać nad wodą, chyba, że jest on połączony z wycieczkami po górach. Niezależnie od naszych upodobań i stylu życia, wszyscy mają możliwość wyboru rodzaju odpoczynku takiego, jaki lubi najbardziej. A skoro już jesteśmy na urlopie, co najczęściej robimy?
Planując urlop z dziećmi zazwyczaj decydujemy się rejony, które mają do zaoferowania liczne miejsca zabytkowe i rozrywkowe – taka nauka z przyjemnością. Introwertycy zapewne wybiorą na kameralne miejscowości, w których panuje spokój i cisza od wielkomiejskich hałasów i smogu.

Aktywni fizycznie często wybierają góry, jako sposób na wzmocnienie swojej kondycji, ale także wypoczynek od całorocznej pracy siedzącej. Są jeszcze i tacy, którzy podczas wakacji myślą, aby zdobyć nowe doświadczenia i wiedzę, wybierając wakacyjną pracę, lub też pogłębić swoją wiedzę w zakresie swoich zainteresowań, wybierając wakacyjne kursy, jak np. kursy motorowodne. Jednym z najbardziej popularnych kursów tego typu jest sternik motorowodny.

Żeby móc otrzymać uprawnienia sternika motorowodnego, trzeba spełnić kilka warunków. W pierwszej kolejności liczy się wiek – osoby, które nie ukończyły jeszcze 14 lat nie mogą skorzystać z kursu. Jeśli spełniamy kryterium wiekowe i zdamy wymagany egzamin, zyskujemy możliwość prowadzenia jachtów motorowych po wodach śródlądowych z zachowaniem odpowiedniej wielkości jachtu. Według przepisów, „długość kadłuba jachtu nie może przekroczyć 12 m po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w strefie 2Mm od brzegu, w porze dziennej. Poza tym, osoby poniżej 16 lat mogą wykonywać swoje uprawnienia na jachtach o mocy do 60 kW.

W dalszym etapie, posiadając już patent sternik motorowodny możemy wyrabiać dodatkowe typy uprawnień: motorowodny sternik morski, kapitan motorowodny oraz mechanik motorowodny. Ponadto można uzyskać licencję na holowanie narciarza lub innych obiektów pływających. Kursy motorowodne to wyśmienita okazja dla osób lubiących wodne przygody i wyzwania. To doskonałe rozwiązanie również dla tych, którzy mają już uprawnienia w obszarze ratownictwa, a chcieliby powiększyć swoje umiejętności. W przypadku sterownika motorowodnego pasje nie trudno przekłuć na pieniądze, tym bardziej, że koszt samego kursu wynosi poniżej 1000zł. Reszta to już kwestia prawdziwego zainteresowania, a pieniądze same przyjdą.

Archiwalne