walcz, nie poddawaj się!

Sport to zdrowie – jakie dyscypliny są dziś najczęściej uprawiane

Rośnie ilość osób, które zaczynają ćwiczyć – takie zdanie można usłyszeć bądź przeczytać coraz częściej – i faktycznie tak jest – wystarczy udać się na siłownię, aby dostrzec jak wiele osób spędza tam czas wykonując ćwiczenia. Prawdą jest, iż Polacy coraz częściej wybierają ćwiczenia jako sposób na spędzenie czasu wolnego – dla niektórych jest to niemal obowiązkowy moment w ciągu dnia kiedy mogą zrobić coś dla swojego ciała. Szczególnie, że sport wpływa nie tylko na wygląd naszej figury, ale głównie na naszą psychikę – sprawia, iż chodzimy częściej uśmiechnięci, ale również silniejsi.

Warto odpowiedzieć sobie na pytanie jak aktywność fizyczna wpływa na nasze zdrowie? Najważniejszą zaletą jest z pewnością to, iż poprawia naszą wydolność – dzięki czemu mamy więcej siły oraz energii, a to jest niezwykle istotne gdy musimy walczyć z obowiązkami dnia codziennego. Poza tym jak głosi znane powiedzenie – w zdrowym ciele zdrowy duch, więc sport (polecamy gumy treningowe) zatroszczy się również o nasze zdrowie. Następną zaletą jest fakt, że dzięki sportowi zwiększamy naszą odporność, co jest szczególnie ważne w trakcie zimowych miesięcy kiedy nasz organizm jest podatny na niemiłe warunki.

Rakieta do squasha
Autor: José Carlos Casimiro
Źródło: http://www.flickr.com

Z uwagi na wzrastające zainteresowanie sportem już nie tylko takie znane dyscypliny jak siatkówka czy koszykówka są modne, dochodzą do nich inne, które dziś przyciągają tłumy i co istotne, nie tylko panów, ale także dziewczyn. Co więc należy do sportów, które dziś najczęściej uprawiamy? Ostatnio prócz klasycznych zajęć fitness niezwykle popularny stał się cross fit. Co to takiego? Dyscyplina ta przywędrowała do Polski zza oceanu i już ma całkiem sporą ilość zwolenników, których nie odstrasza zmęczenie i katorżniczy trening. Cel tej dyscypliny jest szalenie prosta – w krótkim czasie zmęczyć się tak, abyśmy nie byli w stanie stać na nogach, a możemy robić co tylko chcemy – dźwigać ciężary, pływać, skakać, cokolwiek.

Dyscyplina ma za cel poprawę naszej kondycji i wydolności. Następnym sportem, który stał się bardzo popularny jest squash – przez wielu uważany za sport dla bogatych. Przede wszystkim dlatego, iż był on pokazywany w amerykańskich filmach jako sport uprawiana przez maklerów, lekarzy, czy prawników. Obecnie odchodzi się o tego spojrzenia na ten sport (polecamy pasy odchudzające) i coraz większa ilość osób zaczyna go uprawiać – zwiększa się również liczba klubów, w których sport ten można uprawiać. Jednak, aby móc rozpocząć swoją przygodę ze squashem, trzeba zaopatrzyć się w właściwy sprzęt – jak dobrze widzieliście w filmach amerykańskich, do gry w squasha potrzebna jest rakieta. Dziś zakup ten nie będzie skomplikowany, bowiem istnieje wiele tak zwanych squash sklep, w których możemy dostać niezbędny nam sprzęt.

Na początku oczywiście nie warto inwestować wiele pieniędzy i zakupić sprzęt w okazyjnej cenie, bowiem nie możemy być pewni czy squash nam się spodoba. W tej sytuacji świetnie sprawdzą się rakiety do squasha dunlop, które nie tylko są świetnej jakości, ale głównie są w przystępnej cenie. Naturalnie dla tych bardziej wymagających marka wyprodukowała rakiety profesjonalne o już dość sporych cenach – ale jeżeli trenujemy sport dość często, warto zainwestować w sprzęt. Sport to zdrowie – warto o tym pamiętać, bowiem jest to naprawdę przyjemny sposób na utrzymanie naszego ciała w dobrej formie i co istotniejsze, w dobrym zdrowiu.

Archiwalne