walcz, nie poddawaj się!

Sezon zimowy w pełni, a więc gdzie wypada udać się na narty żeby zasmakować odrobiny zimowego szaleństwa

Narciarstwo cieszy się wśród naszych rodaków ogromnym powodzeniem. Każdego roku na trasy narciarskie wychodzą narciarze w różnorakim wieku, także seniorzy oraz ci najmniejsi. Coraz częściej zdarza się tak, że narciarze nie ograniczają się jedynie do krajowych ośrodków i ochoczo odwiedzają również położone za granicą kurorty. W przypadku, gdy marzy się o podobnej zimowej wyprawie, można zgłosić się do biura podróży oraz sprawdzić, jak przedstawia się ich oferta zaplanowana pod kątem dyscyplin na śniegu.

Wyjazdy na narty
Autor: boogy_man
Źródło: www.sxc.hu

Już dziś wybierz się na narty autokarem. W sytuacji, kiedy amatorów narciarstwa znuży już jeżdżenie ciągle po tych samych stokach, mogą skusić się na wyprawę zagraniczna i jechać na narty autokarem. Coraz więcej biur turystycznych proponuje ten wariant rozrywki, co wiąże się z sporym zainteresowaniem, jakim on się może pochwalić. Jeszcze do niedawna polscy narciarze zazwyczaj wybierali stoki zlokalizowane w Tatrach. Teraz coraz częściej wybierają dalsze regiony Europy, jak chociażby Austrię, Niemcy czy Włochy. Italia przez dłuższy czas bywała utożsamiana ze słonecznym odpoczynkiem nad morzem, mimo wszystko trzeba przyznać, że kraj ten dysponuje doskonałymi warunkami do szaleństw na śniegu oraz okazuje się dobrze przyszykowany na przyjęcie turystów.

Jeżeli chodzi o samodzielny wyjazd na narty Włochy (kliknij aby przeczytać więcej informacji) również są godne polecenia – praktycznie wszyscy mówią doskonale po angielsku, więc bez wątpliwości nie będziesz mieć żadnych kłopotów z załatwieniem noclegu czy kupnem karnetu. Jeżeli jesteś elastyczny czasowo, wówczas polecamy przede wszystkim Livigno – w pewnych okresach przy wykupieniu noclegów w poszczególnych miejscach można dostać karnet narciarski gratis, co oczywiście znacznie obniży koszty całego wyjazdu.

Podobne wyjazdy to wspaniała przygoda oraz ogrom zabawy. Należy pamiętać także o tym, że podobne kurorty proponują rozrywki dla calutkiej rodziny, oferują różne udogodnienia i rozrywki, zatem takie wyjazdy na narty mogą stać się wyśmienitą rodzinną wycieczką.

Zapoznaj się z ciekawą ofertą wyjazdów na stronie Planeta Zima!

Zanim wybierzemy jednak w pewien konkretny rejon Austrii dobrze jest sprawdzić opinie oraz sprawdzić wszystkie niezbędne informacje odnośnie konkretnego miejsca. Ważne jest żeby dobierać tego rodzaju miejscowości, jakie posiadają trasy właściwe dla naszego poziomu zaawansowania. Nie chcemy na przykład wybrać się do miasteczka w austriackich Alpach, w jakim nie będzie dla nas odpowiednich nartostrad albo będą takie, na których nie będziemy mogli sobie odpowiednio poradzić.