walcz, nie poddawaj się!

Rower na prąd – nie tylko dla leniwych

Wiosna zbliża się szybkimi krokami. Pomimo, iż wciąż często aura pogodowa na zewnątrz może nam mówić coś innego to jednak w końcu na dobre zapanuje przyjemna pogoda. Jeżeli ładna pogoda to z pewnością będziemy więcej czasu spędzać poza domem i chcielibyśmy być bardziej przez to aktywni fizycznie. Jakiego rodzaju sport albo aktywność wybrać? Co będzie świetnym sposobem na czynne spędzanie czasu na dworze?

Wyścig rowerowy
Autor: Bratislavská župa
Źródło: http://www.flickr.com

W pierwszej kolejności warto by było określić, do czego w ogóle miały on służyć, ponieważ od tego zależeć będzie wybór konkretnego modelu. Jeżeli ktoś się porusza tylko po mieście i asfaltowych ścieżkach, gdzie dodatkowo nie ma większych górek, to praktyczny miejski rower z dużymi kołami bardzo dobrze nadaje się do tego. Miłośnicy większych szybkości pomyślą zapewne o szybkiej kolarce, na jakiej ścigać się będą mogli z wiatrem. Z kolei osoby które jeżdżą po rozmaitym terenie, nie tylko po samych ubitych trasach wybiorą praktyczny rower górski – jeżeli będzie on miał odpowiednią wytrzymałość, to bez żadnego problemu można będzie na nim jeździć po najdzikszych leśnych ścieżkach.

rowery crossowe (zdecydowanie więcej odnajdziesz pod tym adresem) cieszą się dużym powodzeniem Czy wiemy gdzie nabędziemy rowery crossowe?

odbicie - sklepy
Autor: InterAkcja Robert Turski
Źródło: http://www.flickr.com

Elektryczne rowery mają ponadplanowe wspomaganie pedałowania, dzięki temu jazda na rowerze jest sporo mniej męcząca. Do tego na takim rowerze zdołamy pokonać sporo więcej kilometrów aniżeli na rowerze zwyczajnym, oczywiście w przykrótkim czasie. rowery elektryczne (tamta strona) idealnie sprawdzą się dla jednostek, które jeżdżą na rowerze bardziej dla radości, niż dla sportu. Idealnie nadają się także na dłuższe wycieczki rowerowe, które będą nadzwyczaj przyjemne, i równocześnie niezbyt męczące.

Jeżeli nadal zastanawiasz się nad kupnem roweru na zbliżający się czas, może nabędziesz taki z silnikiem elektrycznym? Jest on bardziej komfortowy, pozwala na chwilę wytchnienia w drodze do pracy. Z drugiej strony nie musisz obawiać się bezczynności, bowiem silnik się nie uruchomi bez używania pedałów. Nie musisz dodatkowo mieć prawa jazdy do używania standardowych modeli, posiadają one bowiem za słabą moc (czytaj więcej).

Archiwalne