walcz, nie poddawaj się!

Podstawowe informacje na temat pomostów pływających, technologie używane przy ich produkcji.

Chcąc korzystać wygodnie z różnego rodzaju rzek oraz zbiorników wodnych warto zadbać o to, żeby był do nich łatwy dostęp. Lecz nie w każdym przypadku dojście do wody będzie na łagodnej plaży, dlatego też pomyśleć warto o wygodnych pomostach, dzięki którym zabawa będzie jeszcze bardziej przyjemna.

Taki pomost wykorzystać można na różne sposoby, do spacerowania, opalania się czy schodzenia do wody. Można również przy ich pomocy korzystać z rozmaitego pływającego sprzętu, a jeśli będą one odpowiednio długie, to przykładowo cumować przy nich łódki i rowerki wodne. Jak więc widać pomosty pływające (sprawdź ciekawą ofertę) będą się sprawdzać w wielu przypadkach i bardzo często się je spotyka nad brzegami rozmaitych zbiorników wodnych. Jeszcze całkiem niedawno pomosty z reguły budowano w wersji stacjonarnej, jako trwale przymocowane konstrukcje. Jednak takie rozwiązanie ma szereg wad, przez co jest coraz rzadziej wybierane. Po pierwsze takie konstrukcje wymagają odpowiednich pozwoleń, przez co ich budowa będzie długa i sporo kosztuje. Oprócz tego po wykonaniu wszystkie modernizacje i zmiany są kłopotliwe i będą się wiązać z dużymi kosztami.

Pomosty nad wodą
Autor: Virginia State Parks
Źródło: http://www.flickr.com

Przeważnie składają się z gotowych elementów, które na miejscu jedynie się łączy w odpowiedni sposób, przez co nie trzeba przeprowadzać kosztowych prac związanych z przytwierdzeniem elementów do dna. Dodatkowo pomosty wyposażone być mogą w wodoodporne podłogi, jakie będą jeszcze usztywniać całość konstrukcji i stanowią zabezpieczenie przeciwpoślizgowe. Przez takie rozwiązanie dostaje się faktycznie stabilną i wytrzymałą konstrukcję, która jednak w każdej chwili może być szybko rozłożona lub rozbudowana o kolejne elementy. Zależnie od zastosowanych materiałów okazać się może, że takie pomosty będą praktycznie bezobsługowe, nie będzie konieczności ich regularnego i kosztowego remontowania i konserwowania.

Zapoznaj się z pełną ofertą w witrynie Water Fun!

Na pomoście można urządzić spotkanie z najbliższymi, połączone z aktywnością w jeziorze. Bez wątpienia nikogo nie należy przekonywać, że jest to wymarzone rozwiązanie dla niejednego sympatyka sportów wodnych, a także beztroskiego pływania. Warto postawić na zakup pomostu, gdy tylko posiadamy dostęp do wody.