walcz, nie poddawaj się!

Piękny ostatni weekend tego roku na środku mazurskiego jeziora – jedyny taki Sylwester.

Pomysłów na aktywny wypoczynek jest wiele. O tej porze roku możemy pojechać na weekend w góry, żeby pochodzić po szlakach turystycznych, zjeść gorącego oscypka z żurawiną oraz kupić rękawiczki na Krupówkach. Możemy również jeździć na nartach czy snowboardzie w polskich Tatrach czy też w Alpach. Lecz czy pomyślał ktoś o spędzeniu kilku dni pośrodku jednego z mazurskich jezior? O tej porze roku Mazury są tak samo malownicze co latem, zaś mroźne oraz czyste powietrze wyczyści nasze płuca z śmierdzącego spalinami miastowego powietrza.

Czarter jachtu na Mazurach (Giżycko)
Źródło: pixabay.com

Jako, że ostatnimi czasy zimy nie są srogie słodkowodne jeziora nie zamarzają, dlatego Mazury od kilku lat są przez cały rok mogą przyjmować turystów. Oprócz takich atrakcji jak nietknięta przyroda, pełna zwierząt, jaka wręcz kusi, żeby zwiedzić jej dzikie ostępy, oprócz okazji rozbicia biwaku nad trawiastym brzegiem jednego w setek jezior albo spędzenia czasu w wygodnym hotelu ze spa, jest jeszcze jedna atrakcja, która przebija pozostałe. Kto tego już doświadczył ten doskonale wie, iż pływanie jachtem daje każdemu pewne poczucie wolności, spokój i ciszę – wszystko to czego brak w dzisiejszym świecie. Dla tych, jacy nawet w zimie kochają czuć wiatr we włosach, idealnie spiszą się łodzie motorowe. Wprawdzie woda jest mroźna, ale jeśli masz pewność, że nie wlecisz do wody możesz bez obaw szarżować po jeziorze. Wracając do jachtów, Ci klasyczni z pewnością będą chcieć wypożyczyć jacht żaglowy, natomiast wolący komfort i łatwość w użytkowaniu, wybiorą jachty z silnikiem motorowym. Nasza firma posiada na stanie obydwa typy jachtów. „Zimowe” wersje jachtów posiadają nieco inne wyposażenie tak, żeby można było bezpieczne ich używanie w okresie niskich temperatur. Niejednokrotnie nocami temperatury opada poniżej zera, dlatego dla wygody wynajmujących nasze jachty posiadają zamontowany system ogrzewania, który dodatkowo jest dobrze wyciszony, żeby nie był uciążliwy dla uszu i umożliwiał spokojny sen. Jachty posiadają zamocowane silniejsze 60 konne silniki (w każdej po jednym), które umożliwiają rozpędzenie jachtu do prawie 30 km/h. Jednostki napędowe są ponadto bardzo oszczędne, gdyż zużywają tylko 17 litrów na godzinę pracy. Każdy jacht jest wyposażony także we własną lodówkę, która jest wliczona w cenę. Jeżeli interesuje Was czarter jachtów Mazury Giżycko przyjmą Was z otwartymi rękami. Obecnie ceny wynajmu jachtów (nawet tych z listy exclusive) są dużo mniejsze niż w sezonie.

Nawet nie masz co zwlekać, tylko jechać na Mazury. Uważamy, iż spędzenie Sylwestra w jachcie pośrodku jeziora jest super doświadczeniem. Jeśli cisza, spokój i pełne gwiazd niebo to to, co kochasz, już wiesz, dokąd jechać.

Archiwalne

Tematy: