walcz, nie poddawaj się!

Okres zimowy trwa, czyli gdzie warto udać się na narty aby zasmakować odrobiny zimowego szaleństwa

Zima to ulubiony czas amatorów jazdy na nartach, desce czy także długich, zimowych wędrówek. Tę oczywistą miłość Polaków do szaleństw na stokach widać w niemal wszystkich miejscowościach narciarskich w całej Polsce. Kiedy tylko sprzyja pogoda oraz jest wystarczająco dużo białego puchu, to setki narciarzy wyrusza w stronę naszych gór w poszukiwaniu radości na stoku.

Wyjazdy na narty
Autor: SkiStar
Źródło: http://www.flickr.com

Tego typu zimową wycieczkę dobrze jest jednak odpowiednio zaplanować i to z konkretnym wyprzedzeniem. Żeby spędzić wspaniały czas na stoku nie martwiąc się o konkretne sprawy, musimy dobrze przemyśleć całą logistykę. Podstawową a i najpewniej najważniejszą rzeczą jest miejscowość do jakiej będziemy chcieli się udać. Szczęśliwie mamy w Polsce całkiem sporo ośrodków narciarskich stojących na wysokim poziomie. Wyciągi są unowocześniane, baza noclegowa spełnia wciąż rosnące wymagania turystów i narciarzy. Również trasy narciarskie wyglądają w porównaniu z ubiegłymi latami. Pomimo to, wciąż wielu Polaków wybiera na jedne z wielu alpejskich krajów jako destynację aktywnego, zimowego odpoczynku. Jeśli chodzi więc o wyjazdy na narty do Austrii wciąż znajduje się w pierwszej trójce zachodnich krajów, które są najczęściej wybierane przez naszych rodaków. Nie ma się co dziwić, świetna infrastruktura oraz idealnie przygotowane i długie trasy przyciągają fanów narciarstwa z całego świata. Austriackie nartostrady są na naprawdę wysokim poziomie. Jeżeli zatem mamy zamiar wybrać się właśnie w to miejsce żeby zasmakować w białym szaleństwie, to mamy możliwość postawić na podróż samochodem bądź także udać się tam odmienny, zorganizowany sposób. W ostatnim czasie całkiem popularne są wyjazdy na narty do Włoch autokarem. W ten wygodny sposób nie ma potrzeby martwić o wiele rzeczy jak w sytuacji jazdy autem.

Zanim udamy się jednak w jakiś konkretny rejon Austrii dobrze jest sprawdzić opinie oraz sprawdzić wszystkie niezbędne informacje odnośnie konkretnego miejsca. Ważne jest żeby dobierać tego rodzaju miejscowości, jakie mają trasy właściwe dla naszego poziomu zaawansowania. Nie chcemy na przykład wybrać się do miasteczka w austriackich Alpach, w którym nie będzie dla nas tras lub też będą takie, na jakich nie będziemy w stanie sobie odpowiednio poradzić.