walcz, nie poddawaj się!

Najem jachtów żaglowych i motorowych

Dla osób uwielbiających wodę i jachty wspaniałą rozrywką okazać się może tak zwany czarter, inaczej mówiąc najem jachtów – właściwych modelów, stosownych do ilości ludzi, bądź jakości na określony czas.

W chwili obecnej czarter oferowany jest w różnych miejscach w Polsce, przede wszystkim przy okolicznych jeziorach, na przykład Soliny znajdującej się w województwie Podkarpackim, bądź również i na Mazurach nazywanych niejednokrotnie magicznym zakątkiem kraju. Jest to świetnie okazja na spędzenie czasu z przyjaciółmi, a nawet najbliższymi członkami rodziny, a dodatkowo – możliwość zebrania niezapomnianych chwil.

akt - gry
Autor: Giulio Gigante
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli interesuje kogoś czarter jachtów są właśnie najczęściej obieranym celem przez turystów. To dokładnie tam można bez trudu wynająć dowolny jacht i w okazyjnej cenie, lecz równocześnie należy mieć na uwadze, by osoba wynajmująca posiadała odpowiednie uprawnienia, ponieważ nie można wypłynąć na jezioro bez posiadania odpowiednich kwalifikacji. Mimo to, niektóre firmy oferują również najem jachtów wraz z kapitanem, toteż wynajmujący nie muszą martwić się o ów kwestię. Jachty przeznaczone na czarter dzielą się m.in. na żaglowe oraz motorowe, czyli tzw. houseboaty, które posiadają niezbędne do wyruszenia w kilkudniowy rejs (http://www.namorzu.com/p,rejsy-dla-firm2) pomieszczenia. W szczególności dużą popularnością cieszy się obecnie czarter jachtów motorowych właśnie.

Należy dodać, iż ceny czarteru są zależne głównie od rodzaju jachtu, jak też czasu, na który można go wynająć. Każdy model posiada określoną maksymalną ilość osób, które mogą równocześnie znaleźć się na nim w trakcie wypłynięcia w rejs, dlatego też należy wybierać jacht za sprawą ilości urlopowiczów.