walcz, nie poddawaj się!

Kilka przydatnych informacji o pływających pomostach, technologie używane przy ich produkcji.

Nad wodą bardzo niejednokrotnie stosuje się różnego rodzaju pływające pomosty. Są one używane zarówno na niewielkich rzekach czy brzegach jezior, jak również w większych portach nad rzekami czy nawet morzem. Ogromnym plusem takich pomostów jest to, że są bardzo proste w instalacji i montażu.

Pomosty nad wodą
Autor: Virginia State Parks
Źródło: http://www.flickr.com

Najczęściej składają się z gotowych elementów, jakie na miejscu tylko się łączy w odpowiedni sposób, dzięki czemu nie ma konieczności przeprowadzania kosztowych prac związanych z przytwierdzeniem konstrukcji do dna zbiornika. Oprócz tego pomosty wyposażone być mogą w wodoodporne podłogi, które będą jeszcze usztywniać całą konstrukcję i stanowią zabezpieczenie przeciwpoślizgowe. Dzięki takiemu rozwiązaniu dostaje się naprawdę wytrzymałą i stabilną konstrukcję, która jednak w każdym momencie może zostać łatwo rozłożona albo rozbudowana o kolejne elementy. W zależności od użytych materiałów może się okazać, że tego typu pomosty będą w zasadzie bezobsługowe, nie będzie konieczności ich regularnego i wcale nie taniego remontowania i konserwowania.

Najczęściej spotykanym obecnie materiałem do budowy pomostów, który w zasadzie nie wymaga żadnej konserwacji, jest polietylen. Wszystkie elementy pomostów wykonane z polietylenu są wytrzymałe i lekkie, lecz jednocześnie niezwykle proste do łączenia. Tym sposobem typowy pomost da się zbudować w przeciągu paru godzin, a jeśli będzie taka potrzeba tak samo szybko rozłożony. Producenci tego typu pomostów najczęściej będą posiadać w ofercie różne rodzaje elementów, z których zbudować można całość. Różnią się one wielkościami i wypornością, dzięki czemu dopasować je można do bieżących potrzeb. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest wykorzystanie betonu do wytwarzania pływających pomostów.

Zobacz najbardziej opłacalną ofertę na stronie WaterFun!

Pomimo że beton niejednej osobie będzie się kojarzył z ogromnym ciężarem, to obecnie są technologie które pozwalają wykorzystać go do konstrukcji pływających. Tego typu rozwiązanie daje naprawę spore możliwości podczas budowania elementów wymagających większych obciążeń, nawet z tym że wykorzystać go można do budowy domu na wodzie.