walcz, nie poddawaj się!

Jeśli chcemy zobaczyć imponujące zamki, to Polska posiada ich bardzo dużo, szczególnie atrakcyjne są te krzyżackie

Przybliża się okres wakacyjny i pożądane byłoby postanowić gdzie spędzimy wyjazdy wakacyjne. Można bezowocnie odpoczywać na nadmorskim piasku, lecz na pewno warto ten cudowny czas spędzić na poznaniu zakamarków własnego kraju, w szczególności jeśli ten czas spędzimy z dziećmi. Należałoby udowodnić dzieciom jak piękna jest ich ojczyzna i przy okazji nauczyć ich trochę historii.

Mamy wielką nadzieję, iż udało nam się chociaż odrobinę zaciekawić Cię opisem naszych pięknych polskich zamków. Jeśli szukasz innych propozycji na weekendowe wypady, możesz spodziewać się, że nasz cykl artykułów na ten temat bez wątpienia będzie kontynuowany. Zwiedzanie Polski także może być niezapomnianą przygodą, dlatego już teraz powinieneś ją rozpocząć – przed Tobą jeszcze wiele cudownych miejsc do odkrycia!

W trakcie wędrówki powinno się odwiedzić Zamek Czocha (warte przeczytania). Zamek ten znajduje się w miejscowości Sucha nad jeziorem Leśniańskim. To jedno z niewielu lokalizacji w Polsce, gdzie przeszłość łączy się z przyszłością. Jest to lokalizacja na doskonałe spędzenie czasu z rodziną, lub wyłącznie z ukochaną osobą.
Bytność w tym miejscu jest możliwość ubogacić nocnym zwiedzaniem zamku. Będą to niebanalne chwile wiodące do nadzwyczaj zamaskowanych i interesujących zakamarków, skrywające sekrety starego Zamczyska w Suchej.

podróż - fotografijka
Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com

Innym zamkiem, który bez wątpienia trzeba odwiedzić, jest wskazany przez nas wyżej Zamek Malbork. Zbudowany został w trzynastym wieku przez Zakon Krzyżacki i oczywiście do dzisiaj robi niesamowite wrażenie. Chyba każdy w Polsce kojarzy jego charakterystyczny wygląd oraz krwistą cegłę, z której został zbudowany – https://castles.today/pl/zamki/polska/moszna/.

Odwiedzenie Malborka jest właściwie żelaznym punktem niemal każdej wycieczki szkolnej, zatem jeśli zamek Moszna nie został przez Ciebie odkryty, z pewnością musisz szybko nadrobić te zaległości. Polska ma bardzo wiele ciekawych zabytków, a zamki należą do niesłychanie atrakcyjnych dla turystów. Nie wszystkie da się zwiedzać w całości, jednakże na pewno każdy znajdzie miejsce na mapie, które spełni jego oczekiwania.