walcz, nie poddawaj się!

Jazda rowerem jako fantastyczny sposób na spędzanie czasu

Jazda rowerem to jedna z bardziej relaksujących aktywności fizycznych, dostępna dla każdego, nie wymaga skomplikowanego narzędzia bądź ubrania. Jazda na rowerze jest efektownym rozwiązaniem spędzania czasu, nie tylko powoduje wiele radości, lecz także hartuje organizm i zezwala zachować jego sprawność na długo. Jazda rowerem polepsza nastrój.

Dzięki regularnej jeździe zyskujemy szczuplejszą sylwetkę, sprawniejsze mięśnie, zdrowszy kręgosłup i serce. Rower plumbike to jeden z nielicznych środków przewozu, który nie emituje spalin. Umożliwia dużą mobilność. W ofercie krajowych sklepów odnajdziemy większość kultowych, światowych marek rowerowych, jakie posiadają godne uwagi modele. Stosowny rower miejski to w szczególności mocny sprzęt, jaki równocześnie jest atrakcyjny wizualnie. Z wyjątkiem estetyki powinno się również zwrócić uwagę na sposób wykończenia ramy, oraz materiał sporządzenia.

rower - pejzaż
Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com

Współczesne stylowe rowery to doskonałe kształty z bagażnikiem, błotnikami, dynamem i koszem na sprawunki. Stanowią one znakomity wybór dla cyklistów, którzy stawiają na komfortową, wyprostowaną sylwetkę ciała na rowerze i sposobność przewozu bagażu ponad szybkość i zwrotność.

Rowery miejskie cechują się sporym, miękkim siodłem, które potocznie zwane jest kanapą. Kąt nachylenia rowerzysty gwarantuje duży komfort podczas jazdy. Ramy owych rowerów zazwyczaj nie mają górnej rury, przez co wsiadanie i zsiadanie jest o wiele sprawniejsze zwłaszcza dla kobiet, które na przejażdżkę wybiorą się w lekkiej zwiewnej sukience. Częstym ekwipunkiem owych rowerów są błotniki, także koszyk mieszczący się na kierownicy.

Dzięki temu osprzętowi w czasie gorszej aury nie zostaniemy ochlapani wodą wyrzucaną przez koła i będziemy mogli zapakować niewielkie zakupy. Ponadto rowery te w standardzie posiadają tylny bagażnik oraz oświetlenie, jakie najczęściej zasilane jest przez dynamo.

Rower
Autor: Federation European Cyclists’
Źródło: http://www.flickr.com

Stylowe rowery z reguły mają wygięte kierownice w stronę eksploatatora, ułatwiają kontrolę i powiększają wygodę jazdy. Powinno się także przejechać się na wyłonionym sprzęcie przed kupnem i wypróbować, czy dana pozycja nam pasuje.