walcz, nie poddawaj się!

Jaki kupić sprzęt do grania w golfa? Jakie elementy są najbardziej istotne? O czym powinniśmy wiedzieć?

Tak naprawdę minimum sprzętu do gry w golfa to kij oraz piłeczka, jednakże w rzeczywistości na polu golfowym lista różnorakich akcesoriów, jakie gwarantują komfortową grę jest o wiele dłuższa.

Będziemy chociażby wymagać kołeczków tee. Czym są? Pierwsze uderzenie następuje z punktu początkowego, czyli właśnie tee. Powinniśmy więc je wykonać ze specjalnej podstawki, które w momencie uderzenia minimalizują tarcie na styku piłki i koła. Dzięki temu jesteśmy w stanie uderzyć lepiej, jednocześnie zużywają mniej energii. Co dalej? Najwyższa kultura gry w golfa wymaga, ażeby naprawiać różnorodne szkody, które można zrobić na murawie w czasie gry. Najkorzystniejszy jest do tego mały widelczyk, który nazywa się pitch-fork. Właściciele pól bardzo troszczą się o murawę, tak więc coraz częściej tego typu “małe widelczyki” dawane są graczom jeszcze przed rozpoczęciem gry przez pracowników danego pola.

Golf
Autor: Pewex
Źródło: http://pewex.pl

Te wszystkie rzeczy trzeba gdzieś trzymać, tak więc obowiązkowa jest najlepszej jakości torba golfowa. W czasie zakupu najlepiej zwrócić baczną uwagę na to, aby była lekka, miała dużą ilość kieszeni oraz przegródek, w środku natomiast powinna być wyściełana miękkim materiałem. Jednocześnie najlepsza torba musi mieć parę przegródek na kije, aby ich nie uszkodzić, a również wiele pozostałych kieszonek na mniejsze elementy, jak piłeczki do golfa.

Co jeszcze będzie konieczne? Na pewno headcovery, czyli osłonki do kijów golfowych. Ochraniają kosztowne główki, które obijają się o siebie w torbie, zwłaszcza podczas transportu. Mogą być wykonane z tego typu tworzyw, jak skóra, winyl lub poliester. Muszą chronić przed uszkodzeniami mechanicznymi, a także przepuszczać powietrze, nie powinny przemakać. Lecz to nie wszystko, bo specjaliści powinni kupić także szczoteczki do czyszczenia piłek i kijów golfowych, plastikowe kolce do butów, tacy gracze dość często także pożyczają wózki akumulatorowe, jakimi przemieszczają się od dołka do dołka. To powoduje, że gra będzie miła i przyjemna. Może nie każdy nabędzie to wszystko, lecz korzystnie rozpatrzyć choć najbardziej elementarny sprzęt, to zapewnienie, iż gra będzie bardziej atrakcyjna.