walcz, nie poddawaj się!

W jaki sposób zmotywować pracownika do lepszego wykonywania obowiązków? Co muszą zapewnić własnym pracownikom właściciele firm?

Każdy z właścicieli firmy zdaje sobie sprawę, jak istotna jest odpowiednia motywacja pracownika do pracy. Od motywacji zależy to, czy taka osoba będzie sumiennie i z chęciami wykonywał swoje obowiązki. W konsekwencji wpływa to na klimat w pracy, a przy tym oczywiście na lepszą wydajność. O czym musi pamiętać każdy pracodawca?

eventy dla firm
Autor: PSIORTAL .pl
Źródło: http://www.flickr.com

Zachęceniem pracownika do aktywności jest rzecz jasna odpowiednie wynagrodzenie. Natomiast tylko i wyłącznie wynagrodzenie nie zbuduje dobrej atmosfery w firmie i nie zapewni nam tego, że pracownik niedługo będzie poszukiwał jeszcze lepszego wynagrodzenia u konkurencji. Tego typu osobę w konkretnej pracy zatrzymać musi coś jeszcze. Niektóre z firm systematycznie robią eventy dla firm. Często są to przyjemne imprezy razem z rodzinami pracowników, na jakich jest szansa więcej porozmawiać oraz nawiązać bliską znajomość. Na tego typu spotkaniach tworzy się pewna więź z firmą, która potem przełoży się po prostu na to, iż pracownik będzie utożsamiał się z danym miejscem pracy. To dość istotne, gdyż w takim wypadku o wiele bardziej niechętnie będzie chciał to miejsce pracy zamienić na inne.

Fajną sprawą dla pracowników są wyjazdy motywacyjne. Dzięki nim pracownik zyska nową energię do pracy. Każda rutyna albo stan stagnacji może niszczyć dającą efekty pracę, z tego względu co jakiś czas opłaci się wykrzesać z pracowników taką nową ochotę do działania, pokazać im, jak najlepiej zyskać motywację. To świetnie wpłynie zarówno na krócej pracujących, ale również na pracowników, jacy w firmie są już dobrych parę lat. Pracodawca musi o własnych pracowników dbać. Wtedy takie zatrudnione osoby poczują się docenione. Świetnym pomysłem są rożnego rodzaju bonusy przykładowo bilety do kina, dodatkowa opieka zdrowotna, czy chociażby premie na święta.

Z pewnością istnieje jeszcze wiele sposobów na to, by pracownik odczuł, iż jego obecność w firmie jest zwyczajnie istotna. Tym bardziej właściciele firm działających w specjalistycznych branżach, w jakich o dobrej klasy specjalistów jest ciężko, zdają sobie z tego doskonale sprawę. Natomiast takie dbanie o pracownika powinno być naturalną praktyką w każdej firmie, ponieważ taka inwestycja po prostu się zwróci (zobacz dalej).

Archiwalne