walcz, nie poddawaj się!

Właściwie zorganizowany wyjazd motywacyjny – a więc jaki?

Każdy wyjazd integracyjny bez względu na to czy planowany jest dla mniejszej czy dla dużej spółki ma dużo pozytywnych stron. Dlatego też każdy szef, któremu zależy nie tylko na produktywnej pracy, ale też na zgraniu zespołu powinien wpisać w stały grafik tego rodzaju wyjazdy.

Wyjazd motywacyjny musi być starannie zaplanowany, zorganizowany i wykonany,ponieważ jest to bardzo duża korzyść dla firmy, której zależy na pomysłowej i podchodzącej do pracy z zapałem kadrze.

urlop - przekrój
Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com

organizowanie wyjazdów motywacyjnych (zobacz stronę) to powinien być ustawiczny składnik polityki każdej małej czy większej spółki. Jest to narzędzie, które pomoże zdopingować nie tylko pracowników, ale również i ewentualnych klientów do efektywnej współpracy. Jak mogą przebiegać takie wyjazdy? Oczywiście im więcej urozmaiceń zagwarantuje organizator tym motywacyjny wyjazd będzie efektywny przykładowo mogą to być urozmaicenia kuchenne w tym degustacja win czy potraw. agencje eventowe (informacje) pragną, by zatrudniająca je spółka posiadała zapewniony nie tylko rekreacyjny wyjazd, lecz też i lokal do pracy przykładowo sala konferencyjna umożliwiająca np. prezentację. Często taki wyjazd rekreacyjny to zestawienie pracy z wypoczynkiem. Znalezienie miejscowości na taki wyjazd jest naprawdę szeroki, dlatego agencje eventowe prześcigają się w odnajdywaniu nowości, aby przyciągnąć nowych klientów. Bardzo często wybierane są wyjazdy motywacyjne za granicę, dlatego, że po sezonie ceny wyjazdów integracyjnych są o wiele mniejsze, a dodatkowo pogoda jest pewniejsza aniżeli w Polsce. Tego rodzaju wyjazd motywacyjny trzeba polecić fachowej firmie, agencje eventowe posiadają strony internetowe, na których zamieszczane są aktualne propozycje.

Organizowanie wyjazdów motywacyjnych to nie jest wbrew pozorom nieskomplikowane zagadnienie. Wszystko powinno być idealnie zaplanowane, by wyjazd można było zakwalifikować do pomyślnych, by przyniósł planowy efekt, a więc nie tylko wypoczynek, lecz zwiększenie chęci do działania wszystkich pracowników. Dlatego też idealnym rozwiązaniem na organizowanie wyjazdów motywacyjnych jest wynajęcie przez szefa agencji eventowej, która zajmie się wszystkim. Atutem zlecenia zorganizowania wyjazdu motywacyjnego zewnętrznej firmie jest to, iż do szefa firmy należy tylko podanie miejsca docelowego np. wyjazdy do dubaju i stworzenie całej listy pracowników firmy pracowników. Wybierając konkretną firmę eventową warto wesprzeć się na zdaniach innych klientów, dlatego, że na rynku tej dziedziny jest sporo spółek, lecz nie wszystkie są kompetentne. Należy znaleźć stronę www danej spółki, na której powinny być ostatnie informacje o perspektywach organizacyjnych firmy eventowej, kosztorysie. Fachowa firma powinna posiadać też pełną dokumentację swoich działań w postaci aktualnych zdjęć.

Tego rodzaju wyjazdy sprawiają, iż pracownicza kadra jest bardziej otwarta, ludzie poznają się z większej perspektywy. inne niż praca środowisko powoduje, że ludzie czują się pewniej zaczynają więcej ze sobą konwersować, a to owocuje o wiele większą produktywnością i efektywnością. Istotne jest, by wyjazd był zorganizowany we właściwym momencie np. po skończeniu większego projektu.