walcz, nie poddawaj się!

Do czego są wykorzystywane różnego rodzaju na rzekach oraz jeziorach, jakie zalety mają pomosty pływające.

Chcąc korzystać wygodnie z różnego rodzaju rzek oraz zbiorników wodnych należy zadbać o to, aby był do nich łatwy dostęp. Lecz nie w każdym przypadku dojście do wody będzie na piaszczystej plaży, z tego też powodu pomyśleć warto o wygodnych pomostach, dzięki którym zabawa będzie jeszcze bardziej przyjemna.

Pomosty pływające - dane techniczne
Autor: WaterFun
Źródło: http://www.waterfun.pl/

Pomost tego typu wykorzystać można w różnym celu, do opalania się, spacerowania czy schodzenia do wody. Można także przy ich pomocy korzystać z rozmaitego sprzętu pływającego, a jeżeli będą one wystarczająco długie, to na przykład cumować przy nich łódki i rowerki wodne. Widać więc że pomosty sprawdzają się w wielu sytuacjach i coraz częściej spotyka się je nad brzegami przeróżnych wodnych zbiorników. Jeszcze całkiem niedawno pomosty z reguły budowano w wersji stacjonarnej, jako trwale przymocowane konstrukcje. Jednak rozwiązanie tego typu ma szereg wad, przez co coraz rzadziej się je wybiera. Po pierwsze takie konstrukcje wymagają odpowiednich zezwoleń, przez co ich budowa jest długa i dość kosztowna. Oprócz tego po zrobieniu wszelkie modernizacje i zmiany są niewygodne i wiązać się mogą ze sporymi kosztami.

Wad tych nie będą mieć pomosty pływające cena, które od niedawna są coraz popularniejsze. Jeśli do tego się dołoży niską cenę konstrukcji i łatwość montażu, to nic dziwnego, że klienci wybierają coraz chętniej wybierają takie właśnie rozwiązanie. A możliwości jeżeli będzie chodzić o rozwiązania są praktycznie nieograniczone. Pływający pomost buduje się z gotowych modułów, jakie łączyć można w różnorodny sposób. Tym sposobem wykonać się z nich da długie nawet na kilkadziesiąt metrów konstrukcje, jakie w każdej chwili można rozłożyć czy zmienić konfigurację. Obecnie najczęściej używanym materiałem na pomosty stał się polietylen, tym sposobem wszystkie elementy są lekkie a równocześnie mocne.

Materiał ten bez problemów może wytrzymać nawet 40-stopniowe chłody, przez co używać go można w zasadzie przez cały rok. A kolejnym jego istotnym plusem będzie to, że potrzebować on nie będzie żadnych prac przy konserwowaniu.