walcz, nie poddawaj się!

Dlaczego warto zawitać do Szklarskiej Poręby? Jakie pasma górskie ma w swej najbliższej okolicy? Gdzie opłaca się wybrać?

Wypady w góry są doskonałym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Tym bardziej, gdy ktoś mieszka w mieście to czuje ogromną różnicę pomiędzy hałasem miasta, a ciszą i bliskością przyrody. Gdzie opłaca się wybrać?

Z pewnością jest sporo miejsc w naszym kraju, w jakich możemy spędzić doskonale czas, oglądając piękne widoki. Wszyscy na pewno posiadają swoje ulubione miejsce, do jakiego wraca się z ogromną ochotą. Dużą popularnością cieszą się Karkonosze, w jakich każdego roku możemy spotkać wielu amatorów górskich wycieczek.

wyjazd - płótno
Autor: włodi
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak Karkonosze to nie tylko wszystkim znany Karpacz i szczyt Śnieżki, to także sporo pięknych miejsc, jakie na pewno opłaca się zwiedzić. Jeżeli chodzi o tanie noclegi szklarska poręba na pewno będzie idealnym miejscem na poszukiwanie. Położona jest w pięknym miejscu, na pograniczu Karkonoszy oraz Gór Izerskich, z tego względu z pewnością nie będzie można narzekać na brak widoków. Szklarska Poręba ma dość wyjątkowy klimat. A konkretnie jest on porównywalny z tym, który jest w Alpach na poziomie dwóch tysięcy metrów. Oprócz tego, bliskość pokładów torfu w Górach Izerskich także ma pozytywny wpływ na zdrowie.

wyjazd - rzut
Autor: włodi
Źródło: http://www.flickr.com

Szklarska Poręba jest świetnym miejscem wypadowym na wyprawy po górskich szlakach. Można pochodzić zarówno po Karkonoszach jak również Izerach. Wspaniale jest na pewno wybrać się na Szrenicę, z której rozpościera się piękny widok na Kotlinę Jeleniogórską. Jeśli chodzi o Szklarską Porębę, to fajne jest to, iż miasto to tętni życiem cały rok, dlatego łatwo tutaj o nocleg czy restaurację poza tak zwanym sezonie. Chociaż w tym miejscu tak naprawdę sezon to okres zimy, to w lecie także z łatwością się tutaj odnajdziemy. Miłośnicy gór mogą wybrać się na szlak, z kolei osoby, które niekoniecznie lubią się męczyć będą mogły zwiedzać miasto jak również podziwiać piękne wodospady. Jeśli chodzi o wolne pokoje szklarska poręba na pewno może je zapewnić, tylko musimy zarezerwować miejsce odpowiednio wcześniej. Tym bardziej w tych newralgicznych momentach to znaczy wszelkie święta, długie weekendy czy ferie czy wakacje w szkołach.

Kiedy wybieramy się właśnie we wspomnianym powyżej okresie, to postarajmy się przed czasem zdecydować na konkretny nocleg. Nie będziemy wtedy musieli martwić się poszukiwaniami na ostatni dzwonek .