walcz, nie poddawaj się!

Zadbaj o sylwetkę i aktywność fizyczną, czyli jazda na rowerze to świetny sposób, aby czuć się lepiej

Jeszcze kilka lat temu większość z nas wolny czas spędzała bardzo chętnie przed ekranem telewizora lub komputera. Ostatnimi czasy wiemy już doskonale jak potężne szkody w naszym ciele robi taki sposób życia. Z tego też powodu coraz więcej osób decyduje się na poprawę swojej kondycji. Wśród sprawdzonych rodzajów aktywności znajduje się jazda na rowerze.

Rowery górskie
Autor: Giant Polska
Źródło: Giant Polska

Jazda na rowerze to sport świetny dla wszystkich niezależnie od wieku, płci i stanu zdrowia. Nie ma w zasadzie żadnych przeciwwskazań, aby na rowerze poruszały się osoby, które mają chore serce bądź mają za sobą zawał mięśnia sercowego. Również przebyty udar – o ile tylko będzie pozwalała nam na to kondycja fizyczna – nie jest przeciwwskazaniem do jazdy na rowerze. Na jazdę na rowerze mogą nastawić się też osoby z nadwagą, mające kłopoty ze stawami czy kręgosłupem. Rower to najlepszy sposób na poprawę kondycji. Jazda na rowerze zaliczana jest do aerobowych form aktywności fizycznej. Znaczy to tyle, że w czasie jej trwania nasz organizm szybko się dotlenia. Tym samym szybko spala tkankę tłuszczową. W czasie jazdy bardzo intensywnie pracują mięśnie nóg, ale zmuszane do pracy są również mięśnie pośladków, obręczy barkowej oraz brzucha. Jazda na rowerze pozytywnie wpływa również na kondycję kręgosłupa. I jak każda aktywność ruchowa poprawia humor i mobilizuje do pracy układ immunologiczny. Wsiadając co kilka dni na rower, będziemy więc chorować rzadziej. Sprawdź również stylowe rowery.

Rower
Autor: hans-jürgen2013
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli ktoś zdecyduje się na rowerową wycieczkę, obowiązkowo można zabrać ze sobą określone akcesoria rowerowe. Oferowane teraz akcesoria rowerowe to tak naprawdęnajróżniejsze klucze, z pomocą których można dokręcić koło, łańcuch czy dostosować wysokość siodełka. Nie należy jednak zapominać, że producenci oferują teraz również akcesoria rowerowe, które uprzyjemniają jazdę.

Zalicza się do nich na przykład dobrze spasowane uchwyty na bidon. Umieszcza się je na ramie, co pozwala sięgnąć po nie w dowolnej chwili bez konieczności robienia przystanku. Dodatkowe światła, które również można zakupić, to natomiast lepsza widoczność rowerzysty na drodze, a tym samym poprawa jego bezpieczeństwa. Podobnie odblaski, których na rynku jest naprawdę niezwykle dużo. Miłośnicy jazdy po mieście mogą natomiast kupić koszyczki zakupowe.