walcz, nie poddawaj się!

Czy trzeba posiadać patent żeglarski, by w pełni czerpać korzyść z wakacji na Mazurach? W jaki sposób wybrać się w rejs po jeziorach?

Wiele ludzi wyjeżdżając na Mazury z reguły organizuje sobie czas bardziej nad wodą. Często zamawia się domek albo pokój i spędza całe dnie w jednym miejscu, często przy brzegu. Zdarza się czasem wypożyczać rowery wodne lub kajaki na godzinę albo dwie, ażeby popłynąć gdzieś na środek akwenu. A co gdyby tak tego roku inaczej spędzić wypad na Mazury? Co może okazać się wyjątkowym urlopem?

Czarter jachtów
Autor: Andrew Callow
Źródło: http://www.flickr.com

Warto na pewno wziąć pod uwagę rejsy jachtem. Fajne jest w tym to, iż stale się przemieszczamy, znajdujemy się w ruchu oraz odwiedzamy nowe miejsca. Prócz tego korzystamy ogromnie z obecności wody, bo stale się na niej znajdujemy. Można całymi dniami napawać się pięknymi widokami, wieczorem słuchać odgłosów natury, natomiast w nocy spać spokojnie w cudownej ciszy, będąc usypianym przez kołysanie fal. To z pewnością będzie jedynie w swym rodzaju przeżycie, szczególnie dla osób, które nigdy nie próbowały spędzać czasu w taki sposób. Dla kogoś, kto posiada patent żeglarski, uprawniający do pływania jachtem, wypożyczenie właściwego środka transportu nie będzie problemem. Jednak co z osobami, które tego typu uprawnień nie mają?

Osoby, jakie nie mogą osobiście wypożyczyć odpowiedniego jachtu powinny brać pod uwagę czarter jachtów motorowych. Jest to pomysł na to, jak spędzić doskonale czas na wodzie. Czarter to taka umowa, jaka zawierana jest między osobą wynajmującą, a kimś, kto opiekuje się jachtami w marinie. Można zatem wynająć jacht, który nas interesuje, na konkretny czas, określić punkt początkowy trasy jak również ustalić kwotę należną za takie wypożyczenie.

Jednak, gdy chodzi o wypożyczenie jachtu możemy również zdecydować się na usługi skipera. Będzie on przez rejs takim kapitanem dowodzącym statkiem. Nie możemy się denerwować na to, iż musimy słuchać jego rozkazów. On bowiem jest odpowiedzialny za poziom bezpieczeństwa, jak też za to, ażeby podróż przebiegła bez żadnych problemów jak również w dużym komforcie dla wszystkich osób na jachcie. Warto w związku z tym już na samym początku porozmawiać z takim dowodzącym oraz przedstawić jaka jest sytuacja. Nie ukrywajmy na przykład, że to nasz pierwszy rejs oraz zażądajmy pokazanie najistotniejszych zasad bezpieczeństwa, których będziemy musieli przestrzegać. Wtedy z pewnością poczujemy się pewniej na jachcie i będziemy czerpali z takiego rejsu jak najwięcej przyjemności, miast denerwować się niepotrzebnie. Jak widzimy można fantastycznie spędzić czas na Mazurach nawet jeśli nie mamy patentu żeglarskiego. Na pewno na 6tym zyskamy.