walcz, nie poddawaj się!

Czemu opłaca się zwiedzić Krosno? Jakimi rzeczami wabi miasto? Co warto zwiedzić w okolicy?

Są takie miejscowości w Polsce, jakie nie są tak powszechne wśród turystów. Sporo miast leżących poza utartym turystycznym szlakiem zaskakuje niesamowitym pięknem, ilością atrakcji albo klimatem. Opłaci się je poznać, ponieważ na pewno są tego warte.

obrazeczek - urlop
Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z przykładów jest Krosno, jakie na pewno przez wzgląd na swoje dalekie położenie na wschód jest trochę pomijane. Sporo osób wybiera się do Krakowa, a jeśli już tak daleko na wschód Polski, to raczej w Bieszczady. Natomiast Krosno nie u każdego znajduje na liście wartych odwiedzenia miejscowości, a szkoda, ponieważ to rzeczywiście miejscowość z klimatem. Oprócz tego, jeśli chodzi o noclegi krosno posiada całkiem dobrą bazę ofertową, dlatego nie trzeba się martwić o ewentualny nocleg. Z pewnością pierwsza rzeczą, która w Krośnie przypadnie do gustu, jest brak ogromnej rzeszy turystów, jaką można spotkać w największych miejscowościach, atrakcjach czy znanych miejscach w naszym kraju. To, że miasto to nie jest standardowym miejscem wycieczek sprawia, że można cieszyć się w nim spokojem bez tłumów ludzi.

Na pewno nie można nie zachwycić się samym rynkiem, jaki ma niepowtarzalny klimat. Ładne kamienice usytuowane w jego obrębie robią miłe wrażenie zarówno za dnia, jak również wieczorem, gdy są ładnie oświetlone. Bez wątpienia warto zrobić sobie niespieszny spacer po tym miejscu oraz przejść się urokliwymi podcieniami kamienic. Jeśli interesują nas pokoje krosno na pewno może zaoferować też takie w rynku, dlatego warto z nich skorzystać, by jeszcze bardziej poczuć klimat tego miasta. Okolice rynku obfitują w wiele ładnych zabytków architektury z najróżniejszych okresów. Ci, którzy przepadają za zwiedzaniem kościołów, będą mieli w tym mieście wiele do zwiedzania. bazylika kolegialna, kościół ojców Franciszkanów czy św. Wojciecha z pewnością zrobią bardzo pozytywne wrażenie.

Kiedy już pozwiedzamy miasto, to warto poznać jak przedstawia się okolica, gdyż cały obszar obfituje w sporą ilość ładnych miejsc. Tereny Beskidu Niskiego czy Pogórza są na pewno warte zwiedzenia. Piękne widoki oraz nieskażona natura są godne zarekomendowania. Ktoś, kto poszukuje spokoju odnajdzie go na pewno.

Archiwalne