walcz, nie poddawaj się!

Czemu nurkowanie jest tak wspaniałym sportem, co potrzebne będzie na samym początku.

Nurkowanie uznawane jest przez sporo osób za sport niebezpieczny i wymagający sporych nakładów finansowych, lecz żadna z tych rzeczy do końca nie jest prawdziwa. Rzecz jasna trzeba mieć świadomość, że wiąże się z jakimś ryzykiem, przecież wchodzi się do całkowicie obcego ludziom środowiska.

Akcesoria do nurkowania

Jednak obecnie używany sprzęt daje bardzo duży poziom bezpieczeństwa i praktycznie nie zawodzi. Poza tym nurkowie z reguły nurkują parami, przez co w razie jakiś nieprzewidzianych zdarzeń jeden drugiemu może pomóc. Wypadki w trakcie nurkowań rzeczywiście się zdarzają, i to czasami śmiertelne. Jednak przeważnie nie będą one wynikać z winy sprzętu a ludzkich błędów. Niestety w części szkół stawia się na to, aby na kursantach tylko zarobić, a nie nauczyć ich rzeczy, które będą im niezbędne w czasie pływania. W rezultacie zaczynają nurkować osoby nieodpowiednio przygotowane, bez należytej wiedzy praktycznej i teoretycznej. I takie osoby w nieprzewidzianych sytuacjach pod powierzchnią wody nie umieją się zachować, co niekiedy zakończyć się może poważnymi konsekwencjami.

Następnym mitem, z jakim warto się zmierzyć, są pieniądze. Oczywiście jeśli ktoś by chciał skompletować cały sprzęt, to rzeczywiście kilka tysięcy złotych musi wydać. Można się jednak zapisać do któregoś z klubów nurkowych, który posiada swój własny sprzęt.

Jeżeli chcesz nabyć akcesoria do nurkowania to koszt zaledwie kilkuset złotych, a jeżeli się je kupi solidne, to bez żadnego problemu wytrzymają wiele lat użytkowania. Kupując sprzęt ABC trzeba pamiętać o tym, żeby unikać marketowych produktów, najlepiej znaleźć jakieś sprawdzone sklepy nurkowe i tam zrobić wszystkie konieczne zakupy.

Opłacając niewielką składkę będzie można korzystać z tego sprzętu, a dodatkowym plusem będzie spore grono znajomych, z którymi można wyjeżdżać na wyprawy. Na sam początek powinny wystarczyć podstawowe akcesoria do nurkowania, to znaczy płetwy, fajka i maska, i to każdy powinien posiadać swoje własne, za to cały pozostały sprzęt będzie można wypożyczyć.