walcz, nie poddawaj się!

Co najkorzystniej robić w okresie letnim, gdy jesteśmy nad jeziorem? Wiadomo, że kursy motorowodne, ale o jakich sprawach wiedzieć?

Jak przychodzi sezon to od razu mamy plany, ażeby jakoś wykorzystać ten ciekawy okres. Nie mamy właściwie tak wiele wiosny i lata, więc jak nie skorzystamy z najlepszej aury, to później możemy tego żałować. Jak pojawia się zima będzie mniej możliwości, a w sumie mamy tak wiele rozrywek, w jakich warto wziąć udział. Szczególnie jak przebywamy nad morzem, tam są rzeczywiście najlepsze możliwości.

Patent sternika motorowodnego
Autor: LUDWIK BOEHM
Źródło: http://www.flickr.com

Na uwagę w rzeczywistości zasługują kursy motorowodne, dzięki nim możemy np. zyskać patent sternika motorowodnego. Najbardziej odpowiednia szkoła będzie kładła nacisk na opanowanie techniki, na praktykę, ponieważ to powoduje, iż kursant będzie radził sobie na wodzie. W trakcie tego typu kursów należy przećwiczyć wiele technik, które w dalszej kolejności będą pomagać. Mamy tu na myśli tego typu coś, jak zakotwiczenie jachtu, pozorowanie różnych manewrów, jak “człowiek za burtą”, śluzowanie, a także różnorakie sposoby skomunikowania ze śluzą jak i manewrowanie jachtem przy pełnym poślizgu, np. jadąc około 60 km/h.

W najbardziej profesjonalnych szkołach kursant uczony jest powoli, ale tak, aby się nie zrażał początkowymi trudnościami. Nie jest to jak najbardziej na początku łatwe, ponieważ szkolenia motorowodne, jak każde w sumie, wymagają cierpliwości oraz przyswojenia sporej dawki wiedzy. Po określonym czasie jednak jak już pojawią się pierwsze efekty na pewno polubimy taką formę rozrywki i nie będziemy w stanie sobie wyobrazić, iż w czasie jakiegoś sezonu letniego nie wybierzemy się nad jezioro, by popływać.

To najlepszy sposób na spędzenie wakacji, z pewnością lepszy niż leżenie na plaży, gdyż po określonym okresie pojawia się nuda, a po wakacjach można odnieść wrażenie, iż zmarnowaliśmy ten okres. Jeśli natomiast pływamy na łódce, to nie dość, że jesteśmy aktywni, to i przychodzi czas na przyjemność, jak opalanie. Powinniśmy o tym pamiętać, aby spędzić okres wakacyjny jak najkorzystniej. Na pewno także, jak mamy dzieci dobrze ich zarażać tym tematem, by po jakimś czasie tak samo spędzali wolny czas, na pewno będą nam za to dziękować. Co do samych kursów, to oczywiście zawsze wybierajmy najlepsze szkoły, tego rodzaju, co zapewniają najlepszą jakość szkolenia.