walcz, nie poddawaj się!

Bieganie w trakcie półmaratonu – o czym warto pamiętać

Współcześnie na pewno należy uprawiać sport. Pomaga to w zyskaniu korzystniejszego samopoczucia, piękniejszej sylwetki i w zwiększeniu wytrzymałości. Teraz nie bez powodu bardzo powszechne jest bieganie – pomaga w ulepszeniu mięśni i należy do sportów najmocniej uniwersalnych. Biegać można prawie wszędzie – zarówno w dużych miastach, jak i mniejszych , a także na wsi, w parkach bądź na chodnikach.

Niezbędny jest wyłącznie czas, odpowiednie chęci, odpowiedni ubiór i obuwie, które dla początkujących osób nie musi być specjalnie zaprojektowane do biegania – przede wszystkim wystarczą typowe tenisówki bądź adidasy. Profesjonalne obuwie przydadzą się natomiast amatorom biegów długodystansowych. Najważniejsze jest, aby uprawiać sporty regularnie; czasem dobrym powodem aby się zmotywować, jest sprawdzenie się w zorganizowanych biegach. W takim przypadku bardzo zalecany jest kalendarz biegów – dzięki niemu można prostym sposobem odkryć ogrom atrakcyjnych pomysłów powiązanych z bieganiem – odwiedź portal biegologia.pl.

jogging nad morzem
Autor: David van der Mark
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki dobremu kalendarzowi biegów można dowiedzieć się, jakie maratony są osiągalne w danym mieście, poznać trasę oraz wszystkie wymagające szczegóły organizacyjne. Dzięki temu można wybrać wyścig o ulubionej porze roku , jak również czasie trwania oraz zrobić odpowiedni trening biegacza. Zdecydowanie trzeba jednak pamiętać, gdy bieganie na długie dystanse są specjalnie niepolecane – przeważnie w sytuacji gdy potencjalny biegacz cierpi na astmę lub nasiloną pyłkowicę lub jest przeziębiony a też w przypadku niektórych urazów, takich jak chociażby zwichnięty staw lub skręcona kostka.

(sprawdź pełną ofertę w witrynie)

Gdy się na zawody biegowe należy postarać o komfortową odzież i buty – zimą i jesienią rekomendowane są dresy oraz polary, jako że fachowo odprowadzają pot zapewniając przy tym najlepszą temperaturę ciała. W przypadku kiedy bieganie ma być sposobem na zrzucanie kilogramów, nie powinno się się umyślnie niedocieplać – osoba odczuwająca mróz wolniej się porusza i trudniej o regularne spalanie tłuszczu – www.biegologia.pl/odchudzanie-przez-bieganie/.

Bez wątpienia rekomendowane są biegaczkom staniki sportowe, dzięki jakim można znacznie wyeliminować niewygodę podczas biegania – dotyczy to nie jedynie posiadaczek ogromnego rozmiaru, jako że poprawa komfortu jest odczuwalna bardzo szybko. Nieodzowne jest również odpowiednie, zwiększone przyjmowanie płynów – na co dzień półtora litra wody to niezbędne minimum, a w trakcie wysiłku fizycznego powinno się tę liczba zwiększyć. W chwili kiedy zastosuje się te wskazówki, a bieganie stanie się czymś mocniej codziennym, warto – w zamiaru miłego zmęczenia się i podniesienia adrenaliny – pobiegać na półmaratonie; wtedy zdecydowanie okaże się pomocny kalendarz biegów.

Więcej na stronie: http://trenerbiegu.pl/